Krediler

Akbank Bireysel İhtiyaç Kredileri

Akbank, müşterilerinin farklı ihtiyaçlarına cevap verebilme adına kredi seçeneklerini her geçen gün biraz daha arttırmaktadır. Fakat bunlar arasında bireysel ihtiyaç kredilerinin insanlar tarafından daha fazla tercih edildiği biliniyor. Akbank bireysel ihtiyaç kredileri 2019 ile ilgili merak ettiğiniz bütün soruların cevabını, yazımızda bulabilirsiniz.

Akbank Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç kredisi, kullanıcılara nakit olarak verilir. Bundan dolayı ev, araba kredileri gibi belli bir alan için kullanılma zorunluluğu bulunmaz. İnsanların ihtiyaç kredisini tercih etmesinin en önemli nedenlerinden birisi budur. Akbank bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu için bankanın müşterisi olmak, büyük bir kolaylık sağlıyor. Banka müşterileri, bütün iletişim kanallarından başvuru yapabilir. Telefon, internet ve benzer bankacılık hizmetleri üzerinden, sadece birkaç dakikasını ayıran kişiler, başvuru yapabilir. Fakat banka müşterisi olmayanların, banka şubelerine gitmesi ya da bankanın resmi web sitesinden ne kadar kredi kullanabileceğini sorgulaması gerekiyor.

Akbank Bireysel İhtiyaç Kredisi Şartları

Akbank, müşterilerine verdiği bireysel ihtiyaç kredilerinde farklı koşullar uygulamaktadır. Banka tarafından uygulanan vade ve faiz oranı, kişilerin kredi notlarına ve talep ettikleri kredi miktarına bağlı olarak değişir. Banka, vade arttıkça daha düşük faizler istemektedir. Ayrıca talep edilen kredi miktarına bağlı olarak da faizlerin düştüğü bilinmektedir. Örnek olarak aşağıdaki veriler incelenebilir:

 • 3.000 TL’lik kredi 12 ay vadeyle çekilirse faiz %2,49
 • 3.000 TL’lik kredi 36 ay vadeyle çekilirse faiz %2,45
 • 30.000 TL’lik kredi 12 ay vadeyle çekilirse faiz %2,31
 • 30.000 TL’lik kredi 36 ay vadeyle çekilirse faiz %2,19
 • 50.000 TL’lik kredi 36 ay vadeyle çekilirse faiz %2,19
Benzer Yazımız  Halkbank Bireysel İhtiyaç Kredileri

Yukarıdaki bilgiler dikkate alarak, faiz oranları hakkında fikir sahibi olunabilir. Banka müşterilerine üst sınır olarak 50.000 TL’yi belirlemiştir. Vade ise en fazla 36 aydır. Fakat kredi notu ve geliri yüksek olan kişilere daha yüksek miktarlarda kredi verilmesi de söz konusudur. Bunların yanında %0,5 oranında kredi tahsis ücreti talebi de vardır.

Akbank Bireysel İhtiyaç Kredisi Kampanyası

Akbank, müşterilerine daha iyi şartlarda kredi vermek için kampanyalar düzenlenmektedir. Bunlardan birisi de bireysel ihtiyaç kredilerini kapsamaktadır. Kampanyada yararlanan kişilerin elde edecekleri avantajlar şunlardır:

 • Ödemeler 3 ay ertelemeli olarak yapılır.
 • Erteleme dahil vade süresi 36 ayı geçemez. Müşterilerin istemesi durumunda ilk erteleme en fazla 92 gün yapılır ve borç böyle bir durumda geriye kalan 33 ayda eşit taksitlerle ödenir.
 • Erteleme yapılması durumunda, banka tarafından erteleme faizi talep edilir.

Akbank Bireysel ihtiyaç Kredisi İçin İstenen Evraklar

Akbank’tan bireysel ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişilerin başvuru için hazırlaması gereken evraklar şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı ya da resmi olarak nüfus cüzdanı yerine geçecek ehliyet, pasaport gibi belge
 • İkametgah (Her zaman istenmiyor, gerekli görülmesi halinde talep edilebilir)
 • Maaş bordrosu (Maaş müşterilerinden talep edilmiyor)
 • SGK hizmet dökümü

Bu evraklarla birlikte en yakın banka şubesinden kredi talep edilebilir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün