• ALTIN (TL/GR)
  974,31
  % 0,49
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  1.590,00
  % 0,19
 • REŞAT ALTINI
  6.379,47
  % 0,73
 • %
 • /TL
  %
 • BITCOIN/TL
  322978,169
  % -0,27
 • BIST 100
  %

Albaraka World Kredi Kartı Başvurusu

Albaraka World Kredi Kartı Başvurusu

Katılım bankalarından birisi olan Albaraka, İslami usullere uygun olan kredi kartlarını müşterilerinin hizmetine sunmaktadır. Söz konusu kredi kartı ile insanlar, rutin kart işlemlerini rahatlıkla yapabilmekte ve farklı avantajlar yakalamaktadır. Bu yazımızda Albaraka World kredi kartı başvurusu ve kartın özellikleri hakkında bilgi vereceğiz.

Albaraka World Kredi Kartı Özellikleri

Albaraka World kredi kartı, yurtiçi ve yurtdışında ciddi bir kullanım alanına sahiptir. Söz konusu kullanım alanı VISA ve MasterCard logosunun olduğu bütün işyerleridir. Bunun dışında üye işyerlerinden yapılan alışverişlerde insanlar, World Puan kazanmakta ve bunları yine üye işyerlerinden istediklerini kullanmaktadır. Bunun için POS cihazı üzerinden ödeme yaparken puan kullanılacağının belirtilmesi yeterli olacaktır. Ayrıca üye işyerlerinden yapılan harcamalarda taksit imkanı da sunulmakta ve insanlar bunları isteklerine göre tercih edebilmektedir.

Kredi kartının temassız alışveriş özelliği de bulunmaktadır. Söz konusu özellik, 50 TL ve altındaki harcamalarda şifresiz olarak kullanılabilirken, 50 TL ve üzerindeki harcamalarda ise şifreyle birlikte kullanılmaktadır. Bu özellik sayesinde insanlar, alışverişlerini son derece hızlı bir ödeyebilir ve böylece zaman kaybetmemiş olurlar.

Bütün bunların haricinde diğer kurum ve kuruluşlarla yapılan karşılıklı anlaşmalara bağlı olarak Albaraka, müşterilerine ekstra puan, taksit ve indirim fırsatı da sunmaktadır.

Yukarıda da vurgulandığı gibi Albaraka, bir katılım bankasıdır ve İslami usullere göre faaliyetlerine devam eder. Bundan dolayı insanların bazen kredi kartı işlemlerine dair çekinceleri olmaktadır. Hem bunlar, hem de diğer merak edilen konular için Albaraka özel bankacılık hattı bulunmaktadır. Bu hat (0216 666 0 444) sadece bazı kredi kartı türü kullanıcılarına açıktır ve buradan merak edilen soruların cevabı alınabilir.

Albaraka tarafından müşterilerine sunulan World kredi kartı çeşitleri şunlardır:

 • World Platinum Kart
 • World Gold Kart
 • World Klasik Kart
 • World Sanal Kart
Benzer Yazımız  HSBC Advance Kredi Kartı Başvurusu

Albaraka World Kredi Kartı Başvurusu

Albaraka World kredi kartı sahibi olmak için başvuru yapmanız gerekiyor. Başvurularınızı Albaraka’nın resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapabileceğiniz gibi, en yakın banka şubesine giderek de yapabilirsiniz. Bunun için sizden nüfus cüzdanı fotokopisi, başvuru formunu doldurmanız ve ilgili sözleşmeleri imzalamanız istenecektir.

Albaraka World Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Albaraka World kredi kartı alabilmek için başvuru yapılması yeterli olacaktır. Başvuru sonrasında banka gerekli değerlendirmeleri yapacak ve sonucu başvuru sahibine bildirecektir. Değerlendirme aşamasında Albaraka, insanların mevcut kredi kartlarına, bunların toplam limitlerine, gelirlerine ve kredi notlarına bakmaktadır. Başvurusu kabul edilen kişilerin kartları kurye aracılığıyla gönderilir.