• ALTIN (TL/GR)
  974,31
  % 0,49
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  1.590,00
  % 0,19
 • REŞAT ALTINI
  6.379,47
  % 0,73
 • %
 • /TL
  %
 • BITCOIN/TL
  322667,671
  % -0,83
 • BIST 100
  %

Alternatif Bank Ek Hesap Başvurusu

Alternatif Bank Ek Hesap Başvurusu

Ülkemizdeki faaliyet gösteren Alternatif Bank, diğer önemli bankalar kadar çok fazla bilinmese dahi, verdiği hizmetlerle onlardan geri kalmamaktadır. Ek hesap ya da diğer adıyla kredili mevduat hesabı da bunlardan birisidir. Banka tarafından sağlanan söz konusu hizmet sayesinde insanlar, maddi anlamdaki en zor anlarında, ciddi bir kolaylık yaşamaktadır. Bu yazımızda Alternatif Bank ek hesap başvurusu nasıl yapılır? Alternatif Bank ek hesap özellikleri nelerdir? Bunlar ve merak ettiğiniz bütün sorulara cevap vereceğiz.

Alternatif Bank Ek Hesap Nedir?

Alternatif Bank ya da farklı bir bankanın müşterisi iseniz, sadece hesabınızdaki parayı kullanabileceğinizi bilirsiniz. Vadesiz hesabınızdaki para bittiği anda, buranın sizin için çok fazla anlamı olmaz. Fakat Alternatif Bank ek hesap sayesinde söz konusu durum değişmektedir.

Kredili mevduat hesabı olarak da bilinen söz konusu ek hesap, vadesiz hesabınıza bağlı olarak çalışır. Böylece vadesiz hesabınızda para bakiyesi sıfırlansa dahi, hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Ek hesabınıza tanımlanan limit kadarıyla ATM’den para çekme, fatura ödeme, havale, EFT ve diğer bankacılık işlemlerini yapmaya devam edebilirsiniz.

Ek hesaptan kullanılan paralar için ise Alternatif Bank tarafından aylık faiz alınmaktadır. Alınan faizin oranı aylık %2,25 olup, gecikme durumunda faiz %2,75 olmaktadır. Ayrıca buna vergiler de eklenmektedir. Banka tarafından söz konusu tutarlar günlük olarak hesaplanmakta ve insanlar, daha düşük maliyetlerle karşılaşmaktadır. Söz konusu durum, aşağıdaki örneklerle daha net anlaşılacaktır:

 • 100 TL kullanım bir hafta sonunda ödendiğinde, banka tarafından talep edilen faiz (vergiler dahil) 63 kuruş olmaktadır.
 • 100 TL kullanım bir ay sonunda ödendiğinde, banka tarafından talep edilen faiz (vergiler dahil) 2,70 TL olmaktadır.
Benzer Yazımız  QNB Finansbank Ek Hesap Başvurusu

Burada belirtilen ödemeler için banka şubesine gitmeniz gerekmiyor. Vadesiz hesabınıza para geldiği anda otomatik olarak buradan tahsil edilmektedir. Ödeme süresini aylık ya da diğer sunulan seçeneklerden birisi olarak belirleyebilirsiniz. Ödeme süresini geçirirseniz, bu defa gecikme faizinin işleyeceğini unutmayın.

Alternatif Bank Ek Hesap Başvurusu

Yukarıda bahsedilen avantajlardan yararlanmak için banka müşterilerinin başvuru yapması gerekiyor. Bunun için ise Alternatif Bank tarafından fazla bir seçenek sunulmamaktadır. Alternatif Bank ek hesap başvurusu sadece banka şubelerinden yapılabilmektedir. Başvuru sırasında nüfusu cüzdanı, gelir belgesi ve adres teyit edici belge talep edilmektedir.

Başvuru sonrasında banka, kişilerin gelir durumu ve kredi notlarına bağlı olarak bir limit belirlemekte ve bu limit aktif olarak kullanıma açılmaktadır.