Krediler

Anadolubank Bireysel İhtiyaç Kredileri

Daha önce bir kamu bankası olarak faaliyetlerine devam eden Anadolubank, 1997 yılında özelleştirilmiş ve HABAŞ Grubu tarafından satın alınmıştır. Bu tarihten sonra müşterilerine daha etkili hizmet vermeye başlayan banka, bireysel ihtiyaç kredileri de vermektedir. Anadolubank bireysel ihtiyaç kredileri ile ilgili detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Anadolubank Bireysel İhtiyaç Kredileri Seçenekleri

Anadolubank, müşterilerinin genel durumuna bağlı olarak yararlanabileceği farklı kredi türleri hazırlamaktadır. Bu durum bireysel ihtiyaç kredileri için de geçerlidir ve insanlar bu sayede daha düşük maliyetlerle kredi kullanma imkanı yakalamaktadır. Anadolubank bireysel ihtiyaç kredisi seçenekleri şunlardır:

 • Tüketici Kredisi
 • Teminatlı Tüketici Kredisi
 • Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Anadolubank Bireysel İhtiyaç Kredileri Şartları

Anadolubank tarafından sunulan farklı seçenekler bulunmakta ve bunlarında şartları kendi içinde değişkenlik göstermektedir. Bundan dolayı söz konusu seçeneklerin tek tek incelenmesi daha doğru olacaktır.

 • Tüketici Kredisi

Anadolubank tarafından verilen klasik ihtiyaç kredisi olarak adlandırılabilir. Bu kredi için vade 36 aya kadar seçilebilir. Faiz oranı ise %2,38 olarak belirlenmiştir.

 • Teminatlı Tüketici Kredisi

Adından da anlaşılacağı gibi taşınmaz bir gayrimenkulün teminat gösterilmesi durumunda alınan kredidir.  Faiz oranı burada da %2,38 olarak belirlenmiştir.

 • Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Anadolubank tarafından sunulan bu seçenekte kredi ödemeleri haricinde herhangi bir masraf bulunmamaktadır. İnsanlar, bu krediyi %2,95 faizle kullanabilir.

Yukarıda yer alan seçeneklerdeki faiz oranları, kişilerin durumuna göre farklılık gösterebilir. Bundan dolayı müşterilere göre kredi maliyetleri değişmektedir. Ayrıca Anadolubank, bireysel ihtiyaç kredileri alan müşterilerinden (masrafsız kredi hariç) tahsis ücreti talep etmektedir. Söz konusu ücret, kullanılan kredinin %0,5’i kadardır ve ilgili tutar kişilerin hesaplarına aktarılırken buradan tahsil edilir. Bir diğer masraf ise hayat sigortası olup, buna dair ücret de sabit değildir. İnsanların çektikleri tutar, vade ve yaş ödenecek olan hayat sigortası bedelini değiştirmektedir. Eğer teminatlı kredide, konut ya da benzer bir yapı teminat olarak gösterilmişse konut sigortası ve DASK da yapılmalıdır.

Benzer Yazımız  Alternatif Bank Bireysel İhtiyaç Kredileri

Anadolubank Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi için farklı noktalar üzerinden başvuru yapılabilir. Anadolubank’ın şube sayısının diğer bankalara göre az olmasından dolayı özellikle internet üzerinden talep kabul edilmesi, insanlara kolaylık sağlamaktadır. Başvuru noktaları şunlardır:

 • Anadolubank şubeleri
 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık

Başvuru sonrasında bazı belgeler ve kefil talep edilebilir. Bunların eksiksiz olarak tamamlanması gerekiyor. Ayrıca kişilerin gelir durumu ve kredi notu da değerlendirme sürecinde etkin olarak kullanılmaktadır.

Anadolubank Bireysel İhtiyaç Kredisi İçin İstenen Belgeler

Anadolubank tarafından istenen belgeler şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı ya da bunun yerine geçen belgelerden birisi (Pasaport, ehliyet vb.)
 • Adres teyit eden belge (Son 3 ayda alınan ikametgah ya da son 3 ay içinde başvuru adına gelen elektrik, doğalgaz, su ya da telefon faturalarından birisi)
 • Teminat gösterilmişse buna dair belgeler
 • Kefil ile ilgili olan belgeler
 • Banka tarafından talep edilen diğer belgeler
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün