• ALTIN (TL/GR)
  969,38
  % -2,27
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  1.580,00
  % -3,81
 • REŞAT ALTINI
  6.340,47
  % -3,26
 • %
 • /TL
  %
 • BITCOIN/TL
  341659,263
  % -2,60
 • BIST 100
  %

Banka Dışında Nereden Kredi Alabilirim?

Banka Dışında Nereden Kredi Alabilirim?

Bankalardan kredi alamayan insanlar banka dışında nereden kredi alabilirim sorusunu sık sık sorarlar. Bankalar dışında kredi alabilmenin mümkün olduğu pek çok seçenek vardır; bu süreçte legal yerleri tercih etmek önemlidir. Çünkü insanlar legal oldukların düşündükleri yerlerden kredi alırlar ancak orası legal olmayabilir ve sonrasında birtakım sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bankalardan kredi alamamak sizleri farklı yollara itmemelidir. Bu süreçte iyice araştırarak kredi çekebileceğiniz doğru yeri bulmalısınız.

Bankasız Kredi

Bankasız kredi seçeneği son zamanların en çok tercih edilen kredilerinden biridir. Bunun sebebi ise pek çok insanın artık bankadan kredi alamamasıdır. Ya çok fazla aldıkları için ya da seçeneklere uymadığı için kredi çekemezler. Uzun süredir çalışmayanlar ya da hiç sigorta girişi olmayanlar için ciddi birtakım problemler söz konusudur. Bankalar dışında da kredi çekebileceğiniz birtakım marka finansmanları ve holdingler söz konusudur. Ancak buranın da kendisine göre şartları olduğunu bilerek birtakım araştırmalar yapmak doğru olacaktır.

Banka Hariç Nereden Kredi Bulabilirim?

Banka dışında nereden kredi bulabilirim sorusunun temelinde aslında bankalardan kredi alamamak yatmaktadır. Bankalar kredi verebilmek için birtakım seçenekler isterler.

 • Çalışmak ya da bir süre çalışmış olmak,
 • Sigorta girişinizin olmuş olması gibi birtakım opsiyonlar aranmaktadır.

Bu nedenle genele öğrenciler ya da uzun süredir çalışmayanlar kredi almakta ciddi bir zorlanma yaşamaktadır. Bu nedenle insanlar bankalardan kredi alamadıklarında banka dışında nereden kredi alabilirim sorusunu sorarlar.

Bunlara holdingler, yabancı banka Türkiye temsilcileri gibi pek çok yerden kredi alabilirsiniz. Özellikle finans holdingleri bu konuda tercih edilen ilk örneklerden biri olmaktadır. Örneğin;

 • Evkur,
 • Koç Fiat Kredi,
 • Mercedes Finansman,
 • Turkcell Finansman gibi seçenekler mevcuttur.
Benzer Yazımız  Senetle Para Veren Tefeciler ve Riskleri

Zor Durumda Olanlara Kredi

Zor durumda olanların kredi alabilmesi onların bir süre daha hayatlarına devam edebilmeleri için önem arz etmektedir. Bu durumlarda insanlar yemek için, eğitim için veya sağlık gibi daha pek çok şey için kredi çekmektedir. Ancak bazı durumlarda bankalar herekse kredi vermezler. Bu da pek çok insanın bir süre daha hayatını idame ettirebilme imkanını yok eder. Bu gibi durumlarda dışarıdan borç alınabiliyor olsa da kimden borç alındığına dikkat edilmelidir.

Ancak bazı bankalar özellikle pandemi döneminde zor durumda olanlara kredi verebilmek adına birtakım çalışmalar yapmaktadır. Kredi oranını düşük tutarak ve ödeme seçeneklerini arttırarak bu insanlara yardım etmek gibi bir amaç izlemektedirler. Ancak bunun için de birtakım gereksinimler söz konusudur.

Senetle Kredi Alma

Senetle kredi alabilmek de mümkündür ancak bunlar bireysel kredidir. Bireysel krediden kasıt bankadaki krediler gibi değildir. Burada krediyi karşıdaki kişiden alırsınız. Bu tarz kredi veren insanlar vardır. Bunlar senetle olabildiği gibi bir rehin karşılığında da olabilmektedir. Banka dışında nereden kredi alabilirim sorusunun da bir cevabı budur.

Bu nedenle dikkat edilmesi gereken birtakım şeyler vardır. Çünkü karşınızdaki kişi size borç vererek sizler için birtakım sıkıntılara sebebiyet verebilir. Genelde insanlar karşıdaki kişi ona para verdiği için bir sıkıntı olmayacak sanır ancak durum pek de böyle değildir. Genelde bu işi dürüstçe yapan insanlar olduğu gibi aynı şekilde sizleri kandırmak için yapabilecek insanlar da vardır. Bu gibi durumlarda para alacağınız kişiyi önceden araştırarak borç almanız doğru olacaktır. Senet ile kredi verenlerden faiz durumunu da belgelemeyi isteyiniz. İmzanızı atmadan senette doğru rakamlar yazıldığından ve senette rakamların # # ile kapatıldığından emin olun. Aksi halde sizlere aylar sonra farklı bir faiz ile gelebilir ve bu sizlere birtakım sıkıntılar yaşatabilir.

Benzer Yazımız  Banka Dışı Finansman Desteği