• ALTIN (TL/GR)
  969,38
  % -2,27
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  1.580,00
  % -3,81
 • REŞAT ALTINI
  6.340,47
  % -3,26
 • %
 • /TL
  %
 • BITCOIN/TL
  343128,179
  % -2,34
 • BIST 100
  %

Banka Kredi Vermiyor Ne Yapabilirim?

Banka Kredi Vermiyor Ne Yapabilirim?

Banka kredi vermiyor ne yapabilirim; bunun sebepleri oldukça çeşitli olsa da burada önemli olan sebepler değil sonuçlardır. Ancak sebepleri ortadan kaldırmak da sizleri olumlu etkileyecektir. Bir süre başvuru yapmamak ve biraz bekleyerek bu süreçte kredi notunuzu yükseltmeye çalışmak (özellikle kredi kartlarınızı ve kredilerinizi zamanında ödemek) sizlere olumlu yansıyacaktır. Bu sayede istediğiniz krediyi çekebilir hale gelebilirsiniz.

Maaşım Var Kredi Çekemiyorum

Maaşı olan insanların kredi çekememesi pek rastlanan bir durum olmasa da burada birtakım sebepler görülebilmektedir. Henüz yeni işe başladıysanız maaşınız banka için yeterli olmayabilir, yani sistem sizden biraz daha uzun süreli bir çalışma görmek isteyebilir. Bunu da sigorta girişinize göre değerlendirir.

Aynı şekilde bir diğer seçenek ise bankalarda kara listede olmanızdır. Siz yeni iş bulmuşsunuzdur ancak kara listede iseniz maaşınız yeterli sayılmaz ve kara listede olan insanlar kolay kolay kredi çekemezler. Eğer sizi kara listeye sokan borç veya borçlarınızı ödediyseniz de bu durumda 5 sene geçmeden kara listede çıkmak oldukça zordur. Bu nedenle hala kara listede olabilirsiniz ve maaş yeterli değildir. Bu yüzden bir başvuru yapıp kara listeden çıkmayı isteyebilirsiniz.

Krediniz Onaylanmamıştır Mesajı

Krediniz onaylanmamıştır mesajı alan herkes banka kredi vermiyor ne yapabilirim sorusunu sormaktadır. Bankalardan kredi alamayan insanlar bunu çok kez deneyerek aslında kredi alabilme imkanlarını da oldukça azaltırlar. Krediniz onaylanmamıştır mesajını çok sık almak iyi değildir.

Bu çok başvuru yaptığınız anlamına gelebileceği gibi kredi almaya uygun olmadığınızı da göstermektedir. Bu nedenle birtakım değişimler yaparak kredi çekebilmek için kendinizi uygun hale getirebilirsiniz. Aynı şekilde birçok kez başvuru yapmadan size en uygun bankayı ve kredi avantajlarını araştırabilirsiniz. Bu sayede en doğru tercihi yaparak istediğiniz kredi çekebilme ihtimaliniz artar.

Benzer Yazımız  Banka Kredi Dosya Masrafı Geri Alma

Çok Başvuru Yaptığım İçin Kredi Alamıyorum

Çok başvuru yapmak bana kredilerini oldukça olumsuz etkileyen bir faktördür. Çok başvuru yapan insanların artık kredi alamamaları ciddi bir sıkıntıdır. Bu nedenle kredi çekmeden önce sizlere en iyi krediyi verecek banka ile anlaşmanız en doğru tercih olacaktır. Sırayla her bankayı denemek olumsuz bir durumdur. Yapmanız gereken çok başvuru yaptığınız süreçte bunu biraz bekletmeniz ve birkaç ay daha birtakım ödemelerinizi yapmanızdır. Bu sayede kredi notunuzu biraz daha yükseltebilirsiniz.

Çok başvuru yapmak veya birden fazla kez kredi çekmek sizleri olumsuz etkileyecektir. Çok başvuru yaparsanız ya da çok fazla kredi çekerseniz bu sizi olumsuz etkileyecektir. Bu da kredi notunuza fayda sağlamayacaktır.

Bankalar Kredi Vermiyor Nasıl Kredi Çekebilirim?

Banka kredi vermiyor ne yapabilirim sorusu sıklıkla sorulmaktadır çünkü pek çok insan artık kredi alamaz haldedir. Elbette bunun pek çok sebebi vardır. Bu sebeplerin başında da çok fazla kredi alınması gelmektedir.

Özellikle bunlar henüz ödenmeden alınmak istenen yeni krediler kişinin kredi notunu olumsuz etkilemektedir. Bir diğer faktör ise kişini kredi notunun düşük olmasıdır. Düşük kredi notu sizlerin kredi alamamasının başlıca sebebidir. Aynı şekilde çalışıyor olmamanız ya da herhangi bir geliriniz olmaması gibi durumlarda kefiliniz de olmadığında kredi almak zorlaşır. Elbette birtakım sebepler daha vardır. Bu nedenle bankalar kredi vermez. Buradan birtakım şeyleri düzeltmek gerekmektedir. Ufak ufak da olsa kredi notunuzu düzeltmeniz işe yarayacaktır. Buna ek olarak iş bulamıyor olsanız bile bir kefiliniz olması sizleri bu süreçte rahatlatacaktır. Ancak yine de sigorta girişinizin olduğu bir işinizin olması sizleri olumlu etkileyecektir.