• ALTIN (TL/GR)
  969,38
  % -2,27
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  1.580,00
  % -3,81
 • REŞAT ALTINI
  6.340,47
  % -3,26
 • %
 • /TL
  %
 • BITCOIN/TL
  342426,502
  % -2,37
 • BIST 100
  %

Bilaxy exchange, HACKER SALDIRISI

Bilaxy exchange, HACKER SALDIRISI

Bilaxy cryptocurrency exchange, 28 Ağustos’ta meydana gelen bir hack olayı nedeniyle kaybedilen fonların değerini henüz belirtmedi.

Daha az bilinen bir kripto para birimi değişimi olan Bilaxy, platformun erc-20 sıcak cüzdanının bir istismarı nedeniyle fon kayıplarını bildiren büyük bir hack olayının doğru olduğunu belirtti.

Bilaxy, Telegram kanalında Kripto değişiminin Ağustos ayında “ciddi bir hack” yaşadığını açıkladı. 28, 6 PM ve 7 PM UTC arasında, 295 farklı ERC-20 belirteçlerinin aktarılmasıyla sonuçlandı.

Borsaya göre, etkilenen belirteçler bilgisayar korsanı tarafından tek bir adrese aktarıldı. Bu yazının yazıldığı sırada, jetonlar 170.600 dolar olarak tahmin ediliyor ve en son işlem Ağustos ayında 50 eter (ETH) veya yaklaşık 159.000 dolar gönderiyor.

Anormal sıcak cüzdan işlemlerini tespit ettikten kısa bir süre sonra, bilaxy, varlıkları güvence altına almak için acil önlemler almak ve “yüzlerce jetonu” sıcak cüzdanından soğuk cüzdanlara taşımak için Web sitesini askıya aldı.

Ayrı bir Telegram güncellemesinde Bilaxy, müşterilerinden platforma para yatırmayı durdurmalarını istedi. Bilaxy web sitesi, geçici bir sistem bakım bildirimi ve platformun Telegram kanalına bağlantı dışında başka bir bilgi sağlamaz.

Bilaxy, hacker tarafından çalınan varlıkların dolar değerini açıklamadı. Bazı doğrulanmamış raporlar, değişimin 450 milyon dolara kadar kaybedilebileceğini öne sürdü.

Merkezi olmayan finans protokolü Hoge Finance’den yapılan bir güncellemeye göre, saldırı Tether (USDT), USD Coin (USDC), Uniswap (UNI) ve diğerleri dahil olmak üzere yaklaşık 300 kripto para biriminin hacklenmesi ve transferini içeriyordu. Hoge Finance, Bilaxy’de depolanan neredeyse tüm 1 milyar HOGE jetonunun (22 milyon dolar) borsadan boşaltıldığını ve başka bir cüzdana gönderildiğini ifade etti.

Bilaxy, Cointelegraph’ın yorum talebine hemen yanıt vermedi. Borsa, müşterilere güvenlik denetimleri sağlamak ve soruşturma başlatmak için güvenlik kurumları ve kolluk kuvvetleriyle işbirliği yapacağını söyledi.

Benzer Yazımız  Kripto Para Borsaları Hakkında

Kripto izleme sitesi Coinmarketcap’in verilerine göre Bilaxy, 2018 yılında hizmete girdi ve Seyşeller Cumhuriyeti’nde kayıtlı. Bu yazının yazıldığı sırada, borsa’nın Twitter hesabının 25.000’den fazla takipçisi var.

Haber, sıvı değişiminin Ağustos ayı ortasında gerçekleşen yaklaşık 100 milyon dolarlık bir hackten kademeli olarak iyileşmesiyle geliyor. Ağu. 29 Aralık’ta Liquid, ERC-20 ve Stellar tabanlı USDC, Daı (DAI) ve GYEN dahil olmak üzere çeşitli kripto para birimleri için para yatırma ve çekme işlemlerine devam etti.

KAYNAK:cointelegraph.com