• ALTIN (TL/GR)
  974,31
  % 0,49
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  1.590,00
  % 0,19
 • REŞAT ALTINI
  6.379,47
  % 0,73
 • %
 • /TL
  %
 • BITCOIN/TL
  322657,484
  % -1,18
 • BIST 100
  %

Bittrex Global CEO’su, Dubai’nin Kripto Pazarına Yoğunlaşmasını Belirtti

Bittrex Global CEO’su, Dubai’nin Kripto Pazarına Yoğunlaşmasını Belirtti

Birleşik Arap Emirlikleri, son zamanlarda blockchain tabanlı teknolojileri daha da benimseme çabalarıyla dijital varlık endüstrisindeki varlığını pekiştiriyor.

Bittrex Global crypto Exchange’in CEO’su Stephen Stonberg’e göre Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Dubai, kripto para sektörünün en dost yargı bölgeleri arasında yer alıyor.

Stonberg Pazar günkü Bloomberg röportajında yaptığı açıklamada, yerel düzenleyicilerin blockchain ile ilgili teknolojileri giderek daha fazla kabul etmesiyle Dubai’nin Orta Doğu’daki genişleyen kripto pazarından faydalanma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.

Stonberg, BAE ve Dubai’nin kripto para birimi endüstrisinde “tüm doğru şeyleri yaptıklarını ve birçok bölgesel projeyi çekeceklerini” söyledi. Bu yargı bölgelerinin, büyük ölçüde bölgenin vergi cenneti statüsü sayesinde bir belirteç projesi oluşturmak veya bir kripto para birimi değişimi yapmak için “harika bir yer” sağladığını belirtti.

Vergi adaleti Ağı’ndan alınan verilere göre BAE, Mart 2021’de İsviçre ve Bermuda ile birlikte dünyanın en hızlı büyüyen vergi cennetlerinden biri oldu.

” Dubai’nin fevkalade iyi olacağını düşünüyorum, ” diyen Stonberg, Bittrex’in artık bölgede daha fazla genişleme ve daha fazla müşteri beklediğini de sözlerine ekledi. Bittrex Global, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük kripto borsalarından biri olan Bittrex Borsası için küresel bir kripto ticaret platformudur.

Küresel değişim resmi olarak Eylül 2019’da başlatıldı ve merkezi Lihtenştayn’da bulunuyor. Geçen yıl, Bittrex Global, Bermuda para Otoritesi’nin gözetiminde kripto değişimini yürütmek için dijital varlık lisansı aldı.

BAE geçtiğimiz günlerde dijital varlık endüstrisindeki varlığını pekiştiriyor ve Ekonomi Bakanı Abdulla Bin Touq Al Marri Nisan ayında kripto para birimlerinin ve varlık tokenizasyonunun ülkenin ekonomisini 10 yıl içinde ikiye katlama planlarının anahtarı olacağını açıkladı. Temmuz ayında BAE, küresel Merkez Bankası dijital para birimi (CBDC) yarışına katıldı.

Dubai Uluslararası Finans Merkezi’nin finansal düzenleyici kurumu olan Dubai Finansal Hizmetler Kurumu, 2021’de çeşitli dijital varlıklar için düzenleyici bir çerçeve benimsemeyi amaçlayan bu yıl da kripto ile ilgili çeşitli düzenlemeler başlattı.

Benzer Yazımız  Bitcoin Artık Ukrayna'da Yasal

KAYNAK:cointelegraph.com