Krediler

Burgan Bank Bireysel İhtiyaç Kredileri

Ülkemizde faaliyet gösteren bankalardan birisi olan Burgan Bank, müşterilerin isteklerine göre farklı kredi seçenekleri hazırlamaktadır. Bunlar arasında bireysel ihtiyaç kredilerinin fazlasıyla yer tuttuğu bilinmektedir. Eğitim, sağlık, evlilik, seyahat ve benzer ihtiyaçların karşılanması için verilen bu krediler, insanların maddi olarak ciddi bir rahatlık yaşamasını sağlar. Bu yazımızda Burgan Bank bireysel ihtiyaç kredileri hakkında bilgi vereceğiz.

Burgan Bank Bireysel İhtiyaç Kredisi Seçenekleri

Müşterilerine verdiği kaliteli hizmetle dikkatleri üzerine çeken Burgan Bank, farklı bireysel ihtiyaç kredileri sunmaktadır. Bunlar, kullanım alanlarına göre farklı isimlerle bilinmekte ve şartları genel anlamda benzerlik gösterse dahi, maliyetlerinin farklı olduğu söylenebilir. Bundan dolayı da kişiler, kendi durumlarına en uygun olan seçeneği tercih etmektedir. Burgan Bank tarafından sunulan seçenekler şunlardır:

 • Kişiye Özel İhtiyaç Kredisi
 • Burgan Bank Müşterilerine Özel Dijital İhtiyaç Kredisi
 • Standart İhtiyaç Kredisi
 • Borç Transfer İhtiyaç Kredisi
 • İpotekli İhtiyaç Kredisi
 • PTT İhtiyaç Kredisi

Burgan Bank Bireysel İhtiyaç Kredileri Şartları

Banka tarafından verilen ihtiyaç kredileri yukarıda yer almaktadır. Bunların tamamının kendi içinde şartları farklıdır. Bundan dolayı seçeneklerin tek tek incelenmesi ve daha sonrada genel olarak bilgi verilmesi daha doğru olacaktır.

Kişiye Özel İhtiyaç Kredisi: Adından da anlaşılacağı üzere insanların kendi durumlarına göre hazırlanan bir kredi türüdür. Burada sabit bir faiz oranı olmayıp, kişilerin:

 • Ödeme performansı
 • Banka ile ne kadar çalıştığı
 • Bankanın ne zamandır müşterisi olduğu

Yukarıdaki kriterlere göre faiz oranı belirlenmektedir. Yukarıdaki şartları tam olarak sağlayan müşterilere ciddi bir faiz indirimi yapılmakta ve böylece insanların daha düşük maliyetli kredi kullanması sağlanmaktadır.

Benzer Yazımız  Alternatif Bank Bireysel İhtiyaç Kredileri

Burgan Bank Müşterilerine Özel Dijital İhtiyaç Kredisi: Banka müşterileri, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden bu krediye başvuru yapabilir. Başvurunu kabul edilmesi durumunda, çekilen tutar direkt olarak hesaba aktarılır ve insanların şubeye gelmesine gerek kalmaz. Faiz oranı 24 aya kadar %1,99 iken, 25-36 ay arasındaki vade için ise %1,89’dur.

Standart İhtiyaç Kredisi: Klasik anlamdaki ihtiyaç kredisi olup vade 36 aya kadar, faiz ise 12 aya kadar olan vadede %2,45, daha yüksek olan vadede ise %2,54 olarak belirlenmiştir.

Borç Transfer İhtiyaç Kredisi: Farklı bankalardaki kredi ya da kredi kartı borçlarının ödenerek Burgan Bank’a taşınması için verilir.

İpotekli İhtiyaç Kredisi: Konut, arsa ya da işyerinin ipotek ettirilerek kullanılan kredidir. Kredinin toplam tutarı, ipotek ettirilen gayrimenkulün acil satış değerinin yarısı kadardır. Faiz oranı %2,25 iken vade ise 36 aya kadardır.

PTT İhtiyaç Kredisi: Maaşlarını PTT’den alan müşteriler için verilen bir kredidir. Ayrıca bu seçenekten PTT çalışanları da yararlanabilir. Vade 36 aya kadar olup, kredinin üst limiti ise 55.000 TL alt limiti ise 7.500 TL’dir. Uygulanan faiz oranları ise şu şekildedir:

7.500 ile 10.000 TL arasındaki kredi için %2,39

10.001 ile 20.000 TL arasındaki kredi için %2,34

20.001 ile 55.000 TL arasındaki kredi için %2,14

Krediden yararlanacak olan kişilerin vade sonunda yaşları en fazla 81 olabilir. Bu şartı sağlamayanların başvuruları kabul edilmez.

Banka ayrıca hayat sigortasının yapılmasını istemekte ve kredi seçeneklerinin tamamından %0,5 oranında tahsis ücreti almaktadır.

Burgan Bank Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bireysel ihtiyaç kredileri için şu yollardan başvuru yapılabilir:

 • Burgan Bank resmi web sitesi
 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık
 • Müşteri hizmetleri
 • Banka şubeleri
Benzer Yazımız  Anadolubank Ek Hesap Başvurusu

Burgan Bank Bireysel İhtiyaç Kredileri İçin İstenen Belgeler

İstenen belgeler şu şekildedir:

 • Nüfus cüzdanı
 • Gelir belgesi
 • Adres gösteren belge
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün