• ALTIN (TL/GR)
  969,38
  % -2,27
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  1.580,00
  % -3,81
 • REŞAT ALTINI
  6.340,47
  % -3,26
 • %
 • /TL
  %
 • BITCOIN/TL
  341659,258
  % -2,60
 • BIST 100
  %

Cep Telefonuna Taksit Yapan Kredi Kartları

Cep Telefonuna Taksit Yapan Kredi Kartları

Gelişen teknolojinin insanların yaşamlarını kolaylaştırmak için sunduğu en önemli ürünlerden birisi cep telefonlarıdır. Fakat bu cihazların fiyatlarının fazla olması, üstüne de ülkemizde uygulanan yüksek vergi oranları, cep telefonu sahibi olmak için ödenmesi gereken rakamın yüksek seviyelere çıkmasına neden olmaktadır. Buna bağlı olarak da insanlar, cep telefonlarını taksitli olarak alma yolunu tercih ederler. Bu yazımızda cep telefonuna taksit yapan kredi kartlarının hangileri olduğu hakkında bilgiler vereceğiz.

Kredi Kartı ile Taksitli Cep Telefonu Alınır Mı?

Yakın zamana kadar kredi kartlarına taksit yaptırılarak cep telefonu alınabiliyordu. Hatta taksit sayısında da ciddi bir sınırlama yoktu ve bazı teknoloji mağazaları 36 aya kadar taksit yapıyordu. Bu durum, ekonominin temel dinamiklerini olumsuz etkilediği ve hane halkının borcunu çok fazla arttırdığı için yapılan bir düzenleme ile kaldırıldı. Bu düzenlemenin ardından cep telefonlarını, kredi kartına taksit yaptırarak almak imkansız hale geldi.

Uygulamanın bu şekilde başlaması üzerine teknoloji mağazaları farklı çözüm arayışları içine girdiler. Bulunan çözümler arasında, bankalardan anlık olarak mini krediler sağlanması ve bunun sadece alınan ürün için kullanılması, fazlaca tercih edildi. Bu ve benzer yöntemlerle taksitli olarak cep telefonu alınmaya devam etmektedir.

Kredi kartına direkt olarak taksit yapılmasa da farklı işlemler sonunda taksitli olarak cep telefonu alınması mümkündür.

Kredi Kartına Taksit Yaptırarak Nasıl Cep Telefonu Alınır?

Kredi kartlarının ödemesinin ay sonunda veya ekstreye göre farklı bir zaman dilimi içinde yapılması gerekir. Bu özellik kullanılarak taksitli cep telefonu alınabilir. Fakat bu yöntemin her zaman işe yarayacağının garantisi yoktur.

Öncelikle telefon almak için kullanılacak kredi kartının mevcut borçlarının olabildiğince az olması, olası bir olumsuzluk durumundan daha az etkilenmeniz için çok önemlidir. Bundan dolayı borcu en az olan kartınızla bu işlemi yapın. Bir teknoloji mağazasından beğendiğiniz cep telefonunu, kredi kartınızla tek çekim olarak alın. Bu işlemden 1 hafta sonra, son ödeme tarihine yaklaşırken bankanızla görüşün ve kredi kartı borcunuzu ödeyemeyeceğinizi ve kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi yapmak istediğinizi söyleyin. Böylece kredi kartınızdaki borçların tamamı taksitlendirilecek ve böylece cep telefonu borcunuzu taksitler halinde ödeme imkanı yakalamış olacaksınız. Fakat bu işlemi yaptığınızda, borcunuz için bir miktar faiz de ödeyeceğinizi unutmamanız gerekir.

Benzer Yazımız  HSBC Advantage Kredi Kartı Başvurusu