• ALTIN (TL/GR)
  945,16
  % 0,54
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  1.533,00
  % 0,26
 • REŞAT ALTINI
  6.153,47
  % 0,74
 • %
 • /TL
  %
 • BITCOIN/TL
  477409,431
  % 1,88
 • BIST 100
  %

Çöküş Telegram’a Yaradı Haber365

Çöküş Telegram’a Yaradı Haber365

Çöküş Telegram’a Yaradı

Geçtiğimiz gün yaşanan ve Whatsapp, Facebook ve Instagram’ı son derece olumsuz bir biçimde etkileyen çöküşün ardından, Telegram kullanıcı sayısını katlamayı başardı. Haber365 içeriğine göre tam 70 milyon kişi Telegram üzerinden hesap açarak buraya dahil oldu.

Whatsapp Çöktü

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, geçtiğimiz pazartesi gününden başlamak üzere salı gecesine kadar kullanılamaz hale gelmişti. Bu durum birçok kişinin büyük bir tepkisini çekmişti. Bu durum firmanın diğer popüler uygulamaları arasında yer alan Instagram ve Facebook’u da olumsuz bir biçimde etkilemişti.

Yapılmış olan açıklamaya göre ilgili sorun, sınır geçit protokollerindeki bir hatanın sonrasında ortaya çıktı. Hatta birçok kişi artık Facebook’un kullanılamayacak haline geldiğini ifade etmişti. Fakat arıza uzun sürse de giderilmiş oldu. Bu süreç içerisinde Whatsapp kullanan birçok kişi, teknoloji haberleri kapsamında belirtildiği üzere farklı uygulamalara geçiş yapmaya başladı. Bunların başında ise son dönemin en bilinen yazılımı olan Telegram geliyor.

Telegram Üye Sayısını Katladı

Son dakika haberine göre, Telegram adındaki mesajlaşma uygulaması, Whatsapp’ta yaşanan sorunun ardından kullanıcı sayısını bir anda 70 milyon arttırmasını bildi. Telegram’ın kurucusu ve sahibi Pavel Durov yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi; özellikle geçtiğimiz bahar ayında Whatsapp gizlilik sözleşmesinden dolayı birçok yeni kullanıcı kazanmıştık. Geçtiğimiz gün yaşanan çöküşün ardından da bu durum devam etti. 70 milyon insan ilk defa Telegram indirerek bizim uygulamamızı kullanmaya başladı. Bu durum sonrasında krizi bir nevi fırsata döndürdük, dedi.

Bunun yanı sıra ilgili krizden kazanım elde eden başka firmalar da oldu. Bunlardan bir diğeri ise Turkcell tarafından geliştirilmiş olan Bip uygulaması. Başarılı bir mesajlaşma uygulaması olan Bip, sadece Türkiye’de değil, aynı zamanda dünyanın çok büyük kesiminde milyonlarca kişi tarafından tercih edilmekte.

Benzer Yazımız  Universal Global ile En İyi Trade!

Gelen haberlere göre Bip, kullanıcı sayısını tam olarak ikiye katlamış durumda. Bu durum sonrasında aktif üye sayısının da 87 milyonu çoktan geçtiği bildiriliyor. Whatsapp, yaşanan bu kriz sonrasında milyarlarca dolar olarak tanımlanmış meblağlarda değer kaybetti. Ayrıca uygulamanın güvenilirliği de sorgulanmaya başladı.