Kredi Kartları

Garanti Bankası American Express Card Kredi Kartı Başvurusu

American Express Card, farklı indirimlerden yararlanma başta olmak üzere kullanıcılarına önemli avantajlar sunmaktadır. Garanti Bankası aracılığıyla alınan söz konusu kartın, insanların beklentilerini etkin bir şekilde karşıladığı söylenebilir. Garanti Bankası American Express Card başvurusu ve karta dair diğer özellikleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

American Express Card Özellikleri

Türkiye ve dünyada pek çok noktada kullanılabilen bu kredi kartı, kullanımı esnasında önemli avantajlar sağlar. Bu avantajlar ve kartın diğer özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Yurtiçi ve yurtdışı restoran harcamalarında %3, otel harcamalarında ise %5 oranında indirim anında sağlanır.
 • American Express üyesi olan restoranlardaki indirim oranı ise %10’dur.
 • Select Türkiye üyeliği bulunan işyerlerinden yapılan SPA, otel, araç ve yat kiralama gibi hizmetlere ilişkin harcamalarda %20’ye varan indirimler, kart kullanıcılarına sağlanmaktadır.

Yukarıdaki özellikleri haricinde rutin kredi kartı işlemleri, bu kartla da gerçekleştirilebilir. Bundan dolayı ekstra bir kart kullanmaya gerek yoktur. Ayrıca American Express Card, farklı kart seçenekleri sunmaktadır. Bu seçeneklerin özellikleri oldukça farklıdır ve bunlar sayesinde insanların çok daha rahat ettiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Bu kartlar şu şekildedir:

 • American Express Card
 • American Express Gold Card
 • American Express Platinum Card

Kartların özellikleri, genellikle indirim oranlarındaki farklılıklarla ilgilidir. American Express Card ile ayda otel ve restoran indirimleri en fazla 150 TL olabilir. Bu da yıllık 1.800 TL’lik bir indirim anlamına gelmektedir. American Express Gold Card ise aylık 200 TL, yıllık 2.400 TL indirim sağlarken, American Express Platinum Card ise aylık 250 TL, yıllık 3.000 TL indirim sağlar. Otel ve restoran harcaması fazla olan kişiler için söz konusu oranlar son derece önemli bir maddi kazançtır.

Benzer Yazımız  Alternatif Bank Bonus Kredi Kartı Başvurusu

Bu kartların sağladığı avantajlara bağlı olarak yıllık ücretlerinin de oldukça fazla olduğu söylenebilir. Söz konusu ücretler şu şekildedir:

 • American Express Card: 400 TL
 • American Express Gold Card: 800 TL
 • American Express Platinum Card: 1.600 TL

Garanti Bankası American Express Card Kredi Kartı Başvurusu

Karta sahip olmak için öncelikle başvuru yapmanız gerekiyor. Başvurudan önce ise yıllık ücretleri ve kartın sağlayacağı avantajları derinlemesine öğrenmeniz, daha sonradan hayal kırıklığı yaşamanızı engelleyecektir. Başvuru için kullanabileceğiniz kanallar şu şekildedir:

 • Garanti Bankası resmi internet sitesi
 • Garanti İnternet
 • Özel bankacılık hattı (444 0 700)

Garanti Bankası American Express Card Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Başvurunuzun hemen ardından banka tarafından değerlendirme aşamasına geçilecektir. Fakat bu noktada bilinmesi gereken önemli bir husus vardır. Söz konusu kartın özellikleri ve yıllık ücreti dikkate alındığında geliri yüksek kişiler için geliştirildiği görülecektir. Bundan dolayı da banka inceleme esnasında gelirinize fazlasıyla önem verir. Bunun haricinde ise kredi notu ve diğer kartlarınızın limitleri de dikkate alınacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün