• ALTIN (TL/GR)
  974,31
  % 0,49
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  1.590,00
  % 0,19
 • REŞAT ALTINI
  6.379,47
  % 0,73
 • %
 • /TL
  %
 • BITCOIN/TL
  322583,397
  % -0,22
 • BIST 100
  %

Garanti Bankası Ek Hesap Başvurusu

Garanti Bankası Ek Hesap Başvurusu

Müşteri memnuniyetini merkeze alarak hizmet veren Garanti Bankası, müşterilerinin en zor anları için ek hesap hizmeti vermektedir. Bu hizmet sayesinde insanların maddi olarak zorlandıkları anlarda, ciddi bir kolaylık yaşayacaklarını söylemek yanlış olmayacaktır. Garanti Bankası ek hesap başvurusu nasıl yapılır? Ek hesap özellikleri nelerdir? Garanti Bankası ek hesabı kimler kullanabilir? Bütün bu soruların cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Garanti Bankası Ek Hesap Özellikleri

Garanti Bankası tarafından verilen ek hesap hizmeti, diğer bankaların hizmetlerine kısmen benzemektedir. Fakat buradaki ismi ek hesap olmayıp, Avans hesap (Kredili Mevduat Hesabı) şeklindedir. Bu hesabın en önemli özelliği, vadesiz hesaptaki para bittiğinde devreye girmesidir. Böylelikle insanlar, birçok ödemelerini yapmaya devam edebilecektir.

Vadesiz hesaba bağlı olarak bu kredili mevduat hesabı sayesinde insanlar fatura ödemelerini ve benzer harcamalarını yapmaya devam edebilir. Aylık %2,25 oranında faizin uygulandığı söz konusu hesap kullanılmadığı zaman herhangi ödeme yapılması gerekmez. Bu hesap kullanıldıktan sonraki borç ise vadesiz hesaba yatırılan paradan tahsil edilir. Böylece insanların ödeme için banka şubesine kadar gitmesine gerek olmaz.

Garanti Bankası, 200 TL’nin altındaki harcamalarda ilk 5 gün faiz işletmemektedir. Böylelikle insanlar, kullandıkları tutarı 5 gün içinde ödediklerinde herhangi ekstra bir maliyetle karşılaşmazlar. Fakat buna karşın 200 TL üstü için direkt faiz işletilir. Günlük olarak faiz işletilir ve buna bağlı olarak insanlar ne kadar erken ödeme yaparsa, o kadar düşük maliyetle karşılaşır.

Garanti Bankası tarafında uygulanan faizin haricinde alınan vergiler ve ekstra tutarlar da vardır. 250 TL’lik bir kullanım, 30 gün sonra vergiler ve faizle birlikte 256,76 TL olmaktadır. 1.000 TL’lik bir kullanımın günlük olan maliyeti, vergiler dahil sadece 0,90 TL’dir.

Benzer Yazımız  Halkbank Ek Hesap Başvurusu

Garanti Bankası Ek Hesap Başvurusu

Garanti Bankası, ek hesabın sağladığı avantajlardan yararlanmak isteyen insanlar başvurunun nasıl yapılacağını merak etmektedir. Garanti Bankası ek hesap başvurusu farklı şekillerde yapılabilir. Kullanıcılar, kendi durumlarına göre bunlardan istediklerini tercih edebilir. Söz konusu seçenekler şunlardır:

Garanti İnternet: Buraya giriş yaptıktan sonra sırasıyla Başvurular, Kredi ve Avans Hesap bölümlerine giriş yapılması yeterlidir.

Garanti Cep: Buradan da benzer şekilde başvuru yapılabilir. Bunun için izlenmesi adımlar ise yine sırasıyla Bankacılık İşlemleri, Başvurular, Kredi/Avans Hesap Başvurusu ve Avans Hesap Başvurusu bölümlerine giriş yapılmasıdır.

Web Sitesi: Garanti Bankası resmi web sitesinde bulunan form üzerinden başvuru yapılabilir.

Garanti Bankası Şubeleri: İstediğiniz banka şubesinden başvuru yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Ek Hesap Başvurusu İçin İstenen Belgeler

Yukarıdaki yöntemlerden birisini tercih ederek başvuru yaptıktan sonra banka sizde bir takım belgeleri teslim etmenizi isteyecektir. Söz konusu belgeler şunlardır:

 • Gelir Belgesi (Maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü)
 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Adres teyit edici belge

Yapılan başvuru, kişilerin durumuna göre onaylanmakta ya da reddedilmektedir. Ayrıca gelir durumuna göre avans hesap limiti de değişebilmektedir.