• ALTIN (TL/GR)
  974,31
  % 0,49
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  1.590,00
  % 0,19
 • REŞAT ALTINI
  6.379,47
  % 0,73
 • %
 • /TL
  %
 • BITCOIN/TL
  323420,424
  % -0,61
 • BIST 100
  %

Geliştiriciler ETH’Yİ Elinde Tutuyor

Geliştiriciler ETH’Yİ Elinde Tutuyor

NFT pazarı sürdürülemez görünse de, kaputun altına bakmak “düşüşlerin” artmaya devam edebileceğini gösteriyor.

Fungible olmayan token (NFT) piyasası kaynamaya devam ettikçe ve yeni projeler saatlik olarak satılıyor gibi göründüğü için, bu hafta zincir analitik firması Nansen’den yayınlanan bir rapor, ethereum’a proje Gönderen aktif NFT geliştiricilerinin sayısına biraz ışık tutuyor-ve belki de daha da önemlisi, kazandıkları eterle ne yapıyorlar “düşer.”

Bu araştırma yardımı olabilir sakin sinirlilik ile ilgili bir yaklaşan balonu patladı. Piyasa gözlemcilerinin çoğu, NFT segmentinin sürdürülemez derecede köpüklü hale geldiği konusunda hemfikirdir ve koleksiyoncular arasında bir endişe, birçok NFT düşüşünün, geliştiricilerin nakit çıkışı olarak piyasadan likiditeyi etkin bir şekilde azalttığıdır.

Nansen analisti Ling Young Loon, CoinDesk ile yaptığı röportajda pazarın sürdürülebilirliğini ölçmek için yola çıktığını ve sonuçların şaşırtıcı olduğunu söyledi.

NFT ekonomisinin kendi kendini idame ettirip sürdürmediğini görmek istedim. Cex’lere veya Dex’lere sızan çok paranız varsa, bu çok sağlıklı değil – paranın NFT topluluğunda dolaşmasını istiyorsunuz ” dedi.

Günde 7 damla, haftada 7 gün

Loon’un analizi, Haziran ayından bu yana piyasaya sürülen 645 NFT projesine odaklandı – son üç ay boyunca günde 7 düşüşün üzerinde kayda değer bir ortalama. Bu düşüşler kabaca 84.000 ETH veya 271 milyon doların üzerinde gerçekleşti.

90 günden kısa bir sürede çeyrek milyardan fazla başlangıçta şaşırtıcı bir sayı gibi görünse de, Loon düşüşlerin çoğunluğunun nispeten mütevazı olduğunu belirtiyor-medyan NFT projesi 10.2 ETH‘DE veya 33.000 $ ‘ da yükseliyor.

“Şaşırtıcı olan ana nokta, eğlenceli bir yan proje olarak başlatılan çok daha küçük ERC-721’in olmasıydı, ancak daha sonra hiçbir yere gitmeyin ” dedi.

Projelerin ardında bir sebep olarak giriş için nispeten düşük engelleri kredisi.

Benzer Yazımız  Bitcoin, birçok ülkeden daha fazla elektrik tüketiyor

“Bu projeleri başlatmak için teknik gereksinimin bir çiftlik ya da başka bir şey başlatmaktan çok daha az olduğunu iddia ediyorum, bu yüzden biraz para kazanmaya çalışan birçok insan olduğunu düşünüyorum.”

Yeniden yatırım

Bununla birlikte, loon’un araştırmasındaki belki de en göze çarpan veri noktası, başarılı düşüşlerin çoğunluğunun ya ETH gelirlerini elinde tutması ya da onları diğer Nft’lere yeniden yatırmasıdır.

20 ETH veya daha fazlasını getiren düşüşlere bakıldığında Loon, geliştiricilerin %52’sinin fonları yeni cüzdanlara aktardığını, ancak gelirleri ETH olarak tuttuğunu ve geliştiricilerin %18’inin gelirlerini diğer Nft‘leri satın almak için kullandığını tespit etti.

Veriler, Loon’un geliştirici ETH cüzdanlarının yalnızca satışlardan elde edilen ETH‘Yİ harcayıp HARCAMADIĞINI izleyememesi nedeniyle biraz dağınık olabilir, ancak “bununla birlikte, her bir işletme türüne yapılan harcama yüzdesinin temsili bir ölçü olması gerektiğini varsayabiliriz. gelirlerini nasıl harcamayı seçtiklerini ” yazdı.

Geliştirici adreslerinden fon alan en büyük tek kuruluş %22 ile NFT marketplace OpenSea, ikincisi ise %14 ile merkezi borsa Binance’dir. Gelirlerin sadece %24’ü merkezi veya merkezi olmayan borsalara gidiyor ve bu fonların potansiyel olarak “nakde çevrildiğinin” bir işareti.”

Sonuçta Loon, bu verilerin NFT pazarındaki genel sağlığa işaret ettiğine inanıyor.

“Bence değer çıkışı olsa da, bu grafiğin göstermediği şey değer girişi miktarıdır. Bunun için Opensea’daki günlük aktif adreslerin sayısına, günlük aktif alıcılara bakmanız gerekiyor ve bu bir yükseliş trendindeydi ve bu da çıkışları dengelemek için yeterli olabilir.”

kaynak:www.coindesk.com