• ALTIN (TL/GR)
  969,38
  % -2,27
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  1.580,00
  % -3,81
 • REŞAT ALTINI
  6.340,47
  % -3,26
 • %
 • /TL
  %
 • BITCOIN/TL
  342501,520
  % -2,66
 • BIST 100
  %

HSBC Bank Ek Hesap Başvurusu

HSBC Bank Ek Hesap Başvurusu

Merkezi İngiltere’nin başkenti olan Londra’da bulunan HSBC Bank, dünyanın farklı ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de 1990 yılından itibaren faaliyet göstermeye başladı. Şubeleri, internet ve telefon üzerinden hizmet veren banka, insanların ihtiyaçları için farklı çözümler üretmektedir. Kredi mevduat hesabı ya da bilinen adıyla ek hesap da bunlardan birisidir. HSBC ek hesap başvurusu ve merak edilen diğer detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

HSBC Ek Hesap Nedir?

HSBC, müşterilerini acil para ihtiyaçlarını karşılamak için farklı kredi seçenekleri sunmaktadır. Fakat insanların daha hızlı çözümlere ihtiyaç duyduğu anlar da olmakta ve bundan dolayı sunulan seçenekler yetersiz kalabilmektedir. HSBC, bu noktada müşterilerinin vadesiz hesabına bağlı bir kredi bağlamaktadır. Hesapta para bittiği anda söz konusu kredi devreye girmekte ve insanlar, herhangi bir başvuru yapmadan, daha önceden tanımlanan limite kadar harcamalarına devam edebilmektedir.

HSBC ek hesaptan insanlar nakit para çekebileceği gibi kart ile normal işlemlerini de yapabilir. Kısacası insanlar, vadesiz hesaplarında para varmış gibi hesaplarını kullanmaya devam eder. Havale, EFT, fatura ödemesi ve diğer bankacılık işlemlerinin tamamı yapılabilir.

HSBC Bank, müşterilerinin ek hesap üzerinden para kullandığı durumlarda günlük faiz uygulaması yapar. Bu sayede, insanların kredi için ödeyecekleri faiz miktarı daha düşük olacaktır. Örnek vermek gerekirse vergiler dahil 100 TL için sadece 9 kuruş faiz alınmaktadır. Bu günlük miktar olup, 10 gün sonunda 90 kuruş, 1 ay sonunda 2,70 TL olacaktır. Yani ek hesaptan kullandığınız parayı ne kadar erken yerine koyarsanız o kadar az faiz ödemiş olursunuz. (Rakamlar ortalama olup, değişkenlik gösterebilir.)

Ek hesap kullanıcıları, borçlarını ödemek için HSBC şubelerine kadar gitmek zorunda değildir. Vadesiz hesaba para girişi olduğu anda buradan tahsil edilir. Borç tamamen kapandıktan sonra yatırılan para vadesiz hesaba geçer.

Benzer Yazımız  Tarım Kredisi Nedir?

HSBC Ek Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

HSBC ek hesap başvurusu için farklı kanallar kullanılabilir. İnsanlar, HSBC şubelerine giderek başvuru yapabileceği gibi internet bankacılığı üzerinden de benzer şekilde başvuru yapabilir. Bunun haricinde başvuru esnasında teslim edilmesi gereken bazı belgeler vardır. Bunlar:

 • Başvuru formu (Eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulmalıdır.)
 • Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı, T.C. kimlik kartı, pasaport vb.)
 • Gelir belgesi (SGK hizmet dökümü, maaş bordrosu, vergi levhası vb.)
 • Başvuru sahibi adına son 3 ayda gelen doğalgaz, elektrik, su ya da telefon faturası (Adres teyidi için)

Bu belgelerin haricinde yapılacak değerlendirmede kişilerin kredi notları da dikkate alınacaktır. Eğer başvuru kabul edilirse, kişilerin genel durumuna göre 100 TL ile 20.000 TL arasında ek hesap limiti verilecektir. Bu limiti, yukarıdaki bilgilere göre rahatlıkla kullanabilirsiniz.