• ALTIN (TL/GR)
  974,31
  % 0,49
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  1.590,00
  % 0,19
 • REŞAT ALTINI
  6.379,47
  % 0,73
 • %
 • /TL
  %
 • BITCOIN/TL
  322716,233
  % -0,74
 • BIST 100
  %

ING Bank Ek Hesap Başvurusu

ING Bank Ek Hesap Başvurusu

Teknolojik gelişmeleri takip eden ve yeni nesil bankacılığı en önemli temsilcilerinden birisi olan ING Bank, uzun süredir ülkemizde faaliyet göstermektedir. Gerek şubeleri, gerekse de internet ve telefon üzerinden verdiği hizmetler ile insanların beklentilerini karşılamaktadır. Müşterilerinin maddi anlamdaki acil ihtiyaçları için farklı çözümler üreten bankanın bu konudaki en etkili hizmetlerinden birisi destek hesaptır. Halk arasında ek hesap adıyla bilinen bu hizmet, banka müşterilerine farklı kolaylıklar sağlamaktadır. ING Bank ek hesap başvurusu nasıl yapılır, ek hesap özellikleri nelerdir ve bunlara benzer soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

ING Bank Ek Hesap (Destek Hesap) Nedir? Özellikleri Nelerdir?

ING Bank tarafından “Hiç hesapta yoksa Destek Hesap’ta var” sloganıyla reklamı yapılan bu hizmet, insanların maddi anlamdaki en acil anlarının çözümüdür. Sloganda olduğu gibi vadesiz hesaba bağlı olarak verilen bu hizmet, vadesiz hesapta para yokken devreye girer. Daha önceden belirlenen limite kadar ek hesaptan harcama yapılabilir. Havale, fatura ödeme, EFT, para çekme ve diğer bankacılık işlemlerinin yapılması mümkündür. İnsanlar adeta kendi hesaplarında para var gibi farklı işlemleri yapmaya devam edebilir.

Destek hesap için belli bir miktara kadar limit belirlenmektedir. Bu limit belli bir faizle kullanılabilir. Kullanılan miktar için günlük faiz işlerken, kullanılmayan kısım için faiz işlemediği gibi farklı bir ücret talebi de olmaz. Ek hesap için ING Bank tarafından aylık %2,25 oranında faiz alınır. Faiz haricinde vergilerin ve diğer tutarların olduğu da unutulmamalıdır. Örnek vermek gerekirse 500 TL için günlük 45 kuruş vergiler dahil faiz ödenir. Kullanılan ücret 10 gün sonra ödenirse bu defa banka tarafından 10 gün için vergiler dahil 4,5 TL talep edilmektedir.

Benzer Yazımız  ING Bank Müşteri Hizmetleri 0850 222 06 00

ING Bank, faiz uygulaması konusunda oldukça hassastır. Ek hesaptan para çektikten sonra aynı gün içinde borcunuzu öderseniz, 1 günlük faiz talep edilmektedir. Bu işlemi hafta sonu yaparsanız, yani örneğin Cumartesi ek hesabı kullanır ve yine aynı gün borcunuzu kapatırsanız, bu defa 3 günlük faiz talep edilir.

ING Bank Taksitli Destek Hesap

ING Bank, ek hesap kullanıcılarına taksit imkanı da vermektedir. Bu özelliği, vadesiz hesabınızda para olsa dahi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun için harcamalarınızı internet şubesi, banka şubesi ya da ATM üzerinden yapmanız gerekiyor.

Bu seçenekte farklı taksit imkanları vardır. Yaptığınız harcamaya bağlı olarak 3, 6, 9 ve 12 ay seçeneklerinden birisini tercih edebilir ve ödemelerinizi daha rahat şartlarda yapabilirsiniz. En düşük harcamanız ATM üzerinden işlem yaparken 50 TL, diğer seçeneklerde 100 TL olması gerekiyor. Bu şart sağlanmazsa, taksit imkanından yararlanamazsınız. Taksitli kullanım sonrasındaki ilk ödeme, harcamadan 1 ay sonra yapılması gerekir. Zamanında yapılmayan ödemeler için destek hesap faizi işletilir.

ING Bank Ek Hesap Başvurusu

ING Bank ek hesap avantajlarından yararlanmak istiyorsanız, kullanmak için başvuru yapmanız gerekiyor. Bu noktada da farklı seçenekleriniz vardır ve bunlardan istediğinizi tercih edebilirsiniz. ING Bank ek hesap başvurusu için kullanılacak yollar şu şekildedir:

 • Banka şubeleri
 • ATM’ler
 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık
 • Telefon bankacılığı (0850 222 0 600)

Başvuru için banka tarafından kimlik belgesi, adres teyit edici belge ve gelir belgesi talep edilmektedir. Bunları teslim ettikten sonra ING Bank, kredi notunuz ve diğer bilgilerinize göre size bir limit belirleyecektir. Söz konusu limit 100 TL ile 5.000 TL arasında değişmektedir. Daha sonra söz konusu limiti istediğiniz gibi kullanmaya başlayabilirsiniz.