Faydalı Bilgiler

Jeton Kart Nedir Nerden Nasıl Alınır?

Jeton kart, sanal dünyada ödemelerinizi güvenli bir şekilde yapabilmenizi sağlayan, kart bilgilerinizin çalınmasını engelleyen, alışveriş yaparken tedirginlik geçirmenizin önüne geçen, yüksek güvenlikli, kullanımı son derece basit olan özel bir ödeme sistemidir. Geçmişte kullanılan jetonun dijital hali, bu isimle bilinir. Söz konusu kart, ön ödemeli bir sistemdir ve daha önce ücretini ödeyerek aldığınız kart ile online ortamda alışverişlerinizi güvenli bir şekilde yapabilir, aklınızda herhangi bir kötü düşünceye yer vermeyebilirsiniz. Peki, jeton kart nereden, nasıl alınır, özellikleri nelerdir? Bu soruların cevapları için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Jeton Kart Nereden, Nasıl Alınır?

Jeton kart sahibi olmak için bu kartı satma yetkisine sahip olan internet sitelerine giriş yapılarak, üye olunması gerekir. Günümüzde jeton kartı direkt olarak satan yetkili bayii olduğu gibi, söz konusu kart için aracılık yapan sitelerin varlığından da söz edilebilir. Bu sitelerin tamamından jeton kart almak mümkündür, fakat alınan sitenin güvenilir olduğundan emin olunması gerekir. Aksi durumda farklı sorunların yaşanması söz konusudur.

Kart için öncelikle ilgili siteye giriş yapılarak üye olunur. Oluşturulan kayıt esnasında doğru bilgiler kullanılmalıdır. Daha sonra ise sitede satışı yapılan jeton kartlardan istediğinizi satın alabilirsiniz. Buradaki ödeme yönteminiz havale ya da EFT olabilir.

Jeton Kart Nasıl Kullanılır?

Bilindiği gibi günümüzde ticaretin önemli bir kısmı artık internet üzerinden gerçekleştirilmektedir. İnternet üzerinden alınan ürünlerin ödemesi ise kredi ya da banka kartı ile yapılmaktadır. Bu işlemler sırasında kart bilgilerinin çalınması gibi riskler vardır ve bundan dolayı insanlar, gerçek kart bilgilerini kullanmak istemezler. İşte bu noktada jeton kart devreye girmekte ve insanlara gerçek kart bilgilerini kullanmadan alışveriş yapabilme imkan vermektedir.

Benzer Yazımız  Halkbank EFT / Havale Ücretleri ve Saatleri

Jeton kart, bir kredi kartının üzerinde yer alan bilgilere sahiptir. Söz konusu bilgilerde 16 haneli kart numarası, CVV kodu ve kartın son kullanma tarihi yer alır. Bu bilgiler sayesinde jeton kart, sıradan bir kredi kartı gibi kullanılabilir. Böylece internet üzerinden alışveriş yapılırken ekstra güvenlik önlemi alınmış olur. Bu işlem sırasında jeton kartınızın limitinin yaptığınız alışverişi karşılaması gerektiğini unutmayın.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün