• ALTIN (TL/GR)
  974,31
  % 0,49
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  1.590,00
  % 0,19
 • REŞAT ALTINI
  6.379,47
  % 0,73
 • %
 • /TL
  %
 • BITCOIN/TL
  322673,272
  % -0,75
 • BIST 100
  %

Kefilsiz Evraksız Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz Evraksız Kredi Veren Bankalar

Kredi denildiği zaman insanların aklına direkt olarak kefil gelmektedir. Özellikle geçmişteki uygulamaların bundaki etkisi çok büyüktür. Geçmişte bütün bankalar kredi için kefil şartı koşmaktaydı. Günümüzde de bu şartın sağlanmasını halen isteyen bankalar vardır. Fakat kefilsiz evraksız kredi veren bankalar da bulunmakta ve insanlar bunlardan hızlı bir şekilde kredi kullanabilmektedir. Bu yazımızda kefil ya da herhangi bir belge istemeden kredi veren bankalar hakkında bilgi vereceğiz.

Kefilsiz Evraksız Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Ülkemizde faaliyet gösteren bankaların önemli bir kısmı, gerekli şartların sağlanması durumunda kefil talebinde bulunmamaktadır. Fakat yine bu bankaların önemli bir kısmının özellikle gelir belgesi (maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü, vergi levhası vb.) istediği de bilinmektedir. İnsanlar, kefilin dışında belge de istemeyen banka olup olmadığını merak etmektedir. Evet, kefilsiz evraksız kredi veren bankalar vardır.

Belgesiz ve kefilsiz kredi veren bankalar hakkında detaylı bilgi vermeden önce, bunların kredi başvurularını nasıl değerlendirdiklerini açıklamamız daha doğru olacaktır. Öncelikle bu bankaların elde belge istememesi, herhangi bir değerlendirme yapmadığı anlamına gelmemelidir. Çünkü günümüzde insanların bilgilerinin önemli bir kısmı online ortamda yer alır ve bankalar da bunlar üzerinden değerlendirme yapar. Değerlendirme için kredi notu detaylı olarak incelenir. Bunun haricinde ise SGK kaydı var ve daha önce bankayla paylaşılmışsa bu da incelenir. Buradan elde edilecek sonuçlara göre değerlendirme yapılır ve kredi başvurusu ya kabul edilir ya da reddedilir.

Kefil ve evrak istemeden kredi veren bankalar ve bunlara ilişkin bilgiler şu şekildedir:

Aktif Bank

Aktif Bank, N Kolay Kredi seçeneği ile insanların kolay bir şekilde kredi kullanmasını sağlamaktadır. Banka, müşterilerine 3-36 ay arasında vade seçeneği sunarken, kredi için %2,49’luk bir faiz uygulamaktadır. Fakat bu oranın kredi notunuza göre değişkenlik göstereceğini unutmayın. Bu kredi için online ortamda başvuru yapılabiliyor.

Benzer Yazımız  Kredi Notu Düşük Olana Kredi Veren Bankalar

Enpara.com

QNB Finansbank hizmeti olan Enpara.com, farklı bir banka gibi faaliyet göstermektedir. Dijital bankacılığın ülkemizdeki en güzel örneklerinden birisi olan banka, müşterilerine 1.000 TL ile 50.000 TL arasında ihtiyaç kredisi vermektedir. Vade seçeneği ise 1-36 ay arasında değişmektedir. Kefil ve teminat istenmeyen kredi için başvuru enpara.com üzerinden yapılmaktadır. Kredinin faiz oranı ise %2,19 olarak belirlenmiştir.

Odeabank

Nakit Hazır adı verilen kredi seçeneğinde banka sadece nüfus cüzdanı ile başvuru kabul etmektedir. Kredinin faizi %2,45 iken vade normalde 36 aya kadardır. Fakat gerekli şartlar sağlandığı takdirde 60 aya kadar çıkmaktadır. Odeabank, gerekli görmesi halinde gelir belgesi isteyeceğini belirtmektedir.

TEB

TEB, yani Türkiye Ekonomi Bankası da dijital bankacılık hizmeti vermektedir. CEPTETEB adıyla verilen hizmette, insanlar internet üzerinden kredi talep edebilir. Kredinin vadesi 3-36 ay arasında değişirken faiz ise %1,99 olarak belirlenmiştir. Fakat söz konusu oran, kredi notuna bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Yukarıdaki seçeneklerin dışında da kefilsiz belgesiz kredi veren bankalar vardır. Özellikle maaş müşterileri, bankalarından çok rahat bir şekilde kredi kullanabilir. Bunun haricinde söz konusu seçeneklerin, bankaların izledikleri politikalara bağlı olarak değişebileceği de unutulmamalıdır.