• ALTIN (TL/GR)
  969,38
  % -2,27
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  1.580,00
  % -3,81
 • REŞAT ALTINI
  6.340,47
  % -3,26
 • %
 • /TL
  %
 • BITCOIN/TL
  343583,149
  % -2,58
 • BIST 100
  %

Milyarder Yatırımcı Kriptonun ‘içsel değeri olmadığını’ Belirtti

Milyarder Yatırımcı Kriptonun ‘içsel değeri olmadığını’ Belirtti

2008 mali çöküşündeki milyarder subprime short-trader, dijital varlıkların “sınırlı bir arzı olmadığını belirtti.

Yakın tarihli bir röportajda konuşan subprime kısa yatırımcı ve milyarder portföy yöneticisi John Paulson, dijital varlıkların değişken doğasını eleştirirken, altın gibi geleneksel güvenli limanlara yapılan yatırımları savundu.

1994 yılında piyasaya sürülen New York merkezli bir firma olan Paulson & Co’nun kurucu ortağı Paulson, efsanevi başarılı bir kısa pozisyona girdikten sonra 2008’in ABD konut finans piyasası çöküşünden tarihi bir yararlanıcıydı.

Bununla birlikte, paulson kısa süre önce, 2011’de 38 milyar dolarlık bir zirveden 2019’da 9 milyar dolara, yönetim altındaki varlıklarda %76,5’lik bir düşüşün ardından hedge fonunu bir aile ofisine devretme kararını aldı.

Röportajda paulson’a, gelişmekte olan kripto para piyasası hakkındaki görüşleri soruldu ve varlıkların “sınırlı bir arzı” olmadığını ve “içsel değeri olmadığını” iddia ederek, ortaya çıkan alanın artan oynaklığını gerekçe gösterdi.nispeten istikrarlı geleneksel piyasalara kıyasla yatırım yapmaktan caydırılmak için bir neden olarak.

Ayrıca, on yıl önceki efsanevi ticaretinde belirtilen aynı asimetrik kalıpları tanımlayamamasından bahsetti; bu, pazarın görünüşte çok az ya da hiç aşağı yönlü risk sunmadığı ve muazzam bir yukarı yönlü potansiyel sağladığı bir fırsattı.

Paulson, kripto para birimlerine inanma konusundaki düşüncelerini sert bir yanıtla tamamladı: “Kripto para birimleri, bugün nerede işlem yaptıklarına bakılmaksızın, sonunda değersiz olacak. Coşku tükendiğinde veya likidite kuruduğunda, sıfıra gideceklerdir. Kimsenin kripto para birimlerine yatırım yapmasını tavsiye etmem.”

Altın ihtimali mevcut finansal ortamda değerli bir yatırım stratejisi olarak sorulduğunda, Paulson COVİD-19 ile ilgili ekonomik serpinti, “25% geçen yıla kadar,” bu, gelecekteki enflasyon en iyi göstergesi olduğuna inanan tepki olarak marketlere girdi artan para arzı kaydetti.

Bu durumda, Paulson’un güvenli liman varlık altınına yatırım yapma eğilimi, önümüzdeki yıllarda geleneksel fiat para birimlerinin beklenen düşüşüne karşı bir korunma görevi görecektir.

Benzer Yazımız  Kripto Para Borsaları Hakkında

Paulson’un kripto para birimlerinin temel yetenekleri hakkındaki zararlı görüşü, 2018’te kripto varlıklarının doğal değeri hakkında sözlü bir tirad uygulayan milyarder yatırımcı Warren Buffet’in duygularını yansıtıyor ve “fare zehiri Kare ” olduklarını iddia ediyor.”

kaynak:cointelegraph.com