• ALTIN (TL/GR)
  974,31
  % 0,49
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  1.590,00
  % 0,19
 • REŞAT ALTINI
  6.379,47
  % 0,73
 • %
 • /TL
  %
 • BITCOIN/TL
  323334,300
  % -0,56
 • BIST 100
  %

Odeabank Ek Hesap Başvurusu

Odeabank Ek Hesap Başvurusu

Yakın zamanda ülkemizde faaliyet göstermeye başlayan Odeabank, verdiği kaliteli hizmet ile kendisine ciddi bir müşteri kitlesi oluşturuyor. Müşterilerinin ihtiyaçları için özel hizmetler geliştirmesi ve detaylı bilgiler vermesi, bunda son derece etkilidir. Odeabank tarafından hayatın beklenmedik sürprizlerine karşı ek hesap hizmeti de verilmektedir. Odeabank ek hesap başvurusu ve bu hizmet ile ilgili diğer detaylara yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Odeabank Ek Hesap Nedir?

Banka müşterileri, hesaplarındaki paraları istedikleri gibi kullanabilirler. Fakat vadesiz hesaplarındaki para bittiğinde, buradan para kullanmak ve bazı ihtiyaçların giderilmesi mümkün değildir. Tam bu anlar için Odeabank tarafından ek hesap imkanı sağlanmaktadır.

Ek hesap, vadesiz hesaba bağlı olarak çalışır ve yapılacak olan başvuru sonrasında belli bir limit belirlenir. Bu limit, vadesiz hesapta para varken pasif konumdadır, fakat para bittikten sonra ekstra bir başvuru yapmadan otomatik olarak aktif hale gelir. Bu aşamadan sonra insanlar, hesaplarında para var gibi burasını kendileri için belirlenen limite kadar kullanabilir. Üstelik sadece kullandıkları kısım için faiz öderler. Kullanılmayan kısım için faiz ya da daha farklı bir ücret talebi söz konusu değildir.

Odeabank tarafından sağlanan ek hesap sayesinde insanlar bütün bankacılık işlemlerini yapabilecekleri gibi ATM’lerden para dahi çekebilirler. Kısacası insanların hesaplarında para var gibi hareket edebileceğini söylemek daha doğru olacaktır.

Odeabank, ek hesap için aylık %2,25 faiz uygular. Fakat bunun haricinde ekstra vergiler de dahildir. 500 TL kullanan insanlardan 2 gün için 90 kuruş faiz (vergiler dahil) talep edilirken, 1.000 TL için ise 1,8 TL talep edilir. Burada insanların bilmesi gereken en önemli husus, ek hesaba para girişlerinin 1 gün valörlü olmasıdır. Bu durum, en az 2 günlük faiz işleyeceği anlamına gelir.

Benzer Yazımız  Alternatif Bank Bireysel İhtiyaç Kredileri

Ek hesabınızdan para kullandıktan sonra ödeme yapmak için vadesiz hesabınıza para yatırmanız yeterli olacaktır. Buraya yatırılan para sistem tarafından borç tahsili için alınır. Borç bittikten sonra vadesiz hesapta paralar sabit kalmaya başlar.

Odeabank Taksitli Ek Hesap

Ek hesap, istenmesi durumunda taksitli olarak da kullanılabilir. Bunun için ekstra bir başvuru yapılması gerektiğini unutmayın. Taksitli ek hesap sayesinde ödemelerinizi daha düşük tutarlar halinde yaparsınız ve bu da size önemli bir kolaylık sağlar. Taksitli kullanım için en düşük harcamanız 50 TL olmalıdır.

Odeabank Ek Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Odeabank ek hesap başvurusu, yalnızca banka şubelerinden yapılmaktadır. Bunun nedeni ise istenen belgelerin elde teslim edilmesidir. Başvuru esnasında yanınızda getirmeniz gereken belgeler şunlardır:

 • Kimlik belgesi (T.C. kimlik kartı, nüfus cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi vb.)
 • Başvuru sahibi adına son 3 ay içinde gelen bir adet elektrik, doğalgaz, elektrik ya da su faturası
 • Gelir belgesi (Maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü, vergi levhası, oda kayıt belgesi, emekli maaş cüzdanı vb.)

Bu belgelerle banka şubesine geldikten sonra başvurunuzu yapabilir ve durumunuz dikkate alınarak size verilen limiti istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.