• ALTIN (TL/GR)
  969,38
  % -2,27
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  1.580,00
  % -3,81
 • REŞAT ALTINI
  6.340,47
  % -3,26
 • %
 • /TL
  %
 • BITCOIN/TL
  342256,410
  % -2,56
 • BIST 100
  %

Online Anında Hesapta Olan Kredi Veren Bankalar

Online Anında Hesapta Olan Kredi Veren Bankalar

Bankalar, müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap vermek için farklı hizmetleri hayata geçirmektedir. Bu hizmetlerden birisi de anında kredi olarak bilinen ve insanların acil nakit ihtiyacını karşılayan hizmettir. Bu yazımızda online anında hesapta olan kredi veren bankalar ve bunlara nasıl başvuru yapılacağını anlatacağız.

Online Anında Hesapta Olan Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Anında kredi veren bankalar hakkında bilgi vermeden önce bazı hususların açıklığa kavuşturulması gerekiyor. Anında kredi, yapılan bütün başvuruların kabul edileceği anlamına gelmemektedir. Aşağıda bahsedilen yöntemler kullanılarak online ortamda yapılan başvurular sonucunda, bankalar kısa ve hızlı bir değerlendirme yapmaktadır. Bu değerlendirmede kişilerin kredi notları ve gelir durumları kontrol edilir. Bunlar, kredi kullanmaya uygunsa talep edilen miktar ilgili hesaba aktarılır ya da farklı bir yöntem ile ilgili kişilere verilir.

Yukarıda da bahsedildiği gibi bu krediler hızlı olmasına karşın, ciddi bir inceleme süreci söz konusudur. Bundan dolayı da insanların başvuru yaparken bu hususu göz ardı etmemesi gerekiyor.

Online anında hesapta olan kredi veren bankalar ve bunlara ilişkin detaylar şu şekildedir:

Aktif Bank (N Kolay Kredi)

Aktif Bank tarafından verilen N Kolay Kredi için başvuru, bankanın resmi web sitesinden yapılmaktadır. Sistem üzerinden gerekli evraklar onaylanmakta ve değerlendirme sonucunda banka, müşterilerine 30.000 TL’ye kadar kredi vermektedir. Üstelik bu seçenek, bankanın müşterisi olmayanlar tarafından da PTT aracılığıyla kullanılmaktadır.

Aktif Bank, vermiş olduğu krediye %2,49 oranında faiz uygulamaktadır. Vade ise 3-36 ay arasında değişmektedir. Bunların banka tarafından %0,5 oranında tahsis ücreti tahsil edildikten sonra geriye kalan miktar, ilgili kişinin hesabına anında yatırılmaktadır.

Benzer Yazımız  Öğrenciye Kredi Veren Bankalar ve Şartlar

Akbank

Ülkemizin en büyük bankalarından birisi olan Akbank da anında kredi vermektedir. Fakat banka tarafından söz konusu hizmet sadece kendi müşterilerine verilmektedir. Yani anında kredi kullanmak için öncelikle burada bir hesabınız olması gerektiğini unutmayın.

Başvuru için Akbank Direkt’e giriş yapılması ve buradan gerekli isteğin gönderilmesi gerekiyor. Banka, bu şekilde 30.000 TL’ye kadar kredi vermektedir. Kredinin vadesi 36 aya kadar tercih edilebilirken, faiz oranı ise %2,13 olarak belirlenmiştir.

İş Bankası

İş Bankası müşterileri de hızlı bir şekilde kredi kullanma imkanından yararlanmaktadır. Bunun için bankada vadesiz hesap olması gerekmektedir. Bu şart sağlandıktan sonra internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden başvuru yapılabilir. Gerekli olan incelemeler sonunda başvuru yapılan kredi onaylanırsa anında hesaba aktarılır.

İş Bankası bu şekilde 40.000 TL’ye kadar kredi vermektedir. Vade 60 aya kadar çıkabilirken, faiz ise kredinin sigortalı olma durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Sigortalı olan kredilerde faiz %2,20 iken, sigortasız olan seçeneklerde 2,30’dur. Kredilerden tahsis ücreti kesilmektedir. Ayrıca başvuru sahiplerinin hayat sigortası yaptırması da gerekiyor.

Yapı Kredi Bankası

Burada hesabınız varsa 1.000 TL ile 30.000 TL arasında anında kredi kullanabilirsiniz. Bunun için internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden başvuru yapmanız yeterlidir. Hızlı bir incelemeden sonra talep ettiğiniz miktar, krediniz onaylandığı takdirde hesabınıza yatırılacaktır.

Yapı Kredi Bankası, kullanılan kredi tutarına ve vadeye bağlı olarak farklı faiz oranları uygulamaktadır. Genel olarak oranların %2,02 ile %2,25 arasında değiştiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Vade 36 aya kadardır.

Fibabanka

Ülkemizin çok fazla tanınmayan bankalarından birisi olan Fibabanka da anında kredi vermektedir. Kendi müşterileri için 20.000 TL’ye kadar belgesiz ve kefilsiz kredi veren banka, acil ihtiyaçlara böyle cevap vermektedir. Başvuru için insanların internet bankacılığını kullanması gerekiyor.

Benzer Yazımız  Alternatif Bank Bireysel İhtiyaç Kredileri

Talep edilen miktarın 1.000 TL ile 20.000 TL arasında olması gerekiyor. Kredi için %1,45 oranında faiz uygulanırken, vade ise 48 aya kadar tercih edilebilir.

Vakıfbank

Bir kamu bankası olan Vakıfbank, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık kullanan müşterilerine anında kredi imkanı vermektedir. Gün içinde sadece gece 02:50 ile 03:30 saatleri arasında başvuru alınmazken, diğer zamanlarda online olarak bu kredi başvuru yapılabilir.

Maaşlarını buradan alan kişiler 30.000 TL’ye kadar, maaş almayan müşteriler ise 9.000 TL’ye kadar kredi kullanabilir. Kredi için %1,89 ile %1,99 arasında değişen faizler uygulanırken vade ise 60 aya kadar tercih edilebilir.

TEB (Türkiye Ekonomi Bankası)

TEB müşterileri, CEPTETEB üzerinden kredi talebinde bulunabiliyorlar. Bu talep sadece 3 dakika içinde sonuçlanmakta ve ekstra bir belge istenmemesi durumunda anında hesaba aktarılmaktadır. Eğer farklı bir belge talep edilirse, belgenin teslim edildiği iş gününde kredi hesaba geçmektedir.

TEB, 1.000 TL ile 30.000 TL arasındaki krediyi bu şekilde vermektedir. Kredinin faizi %1,99 olup vade ise 3-36 ay arasında tercih edilebilir.

Bunların haricinde de farklı bankaların benzer hizmetleri vardır. Fakat buradaki listenin bankaların izleyeceği politika değişikliklerine farklılaşacağının bilinmesi gerekiyor.