• ALTIN (TL/GR)
  974,31
  % 0,49
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  1.590,00
  % 0,19
 • REŞAT ALTINI
  6.379,47
  % 0,73
 • %
 • /TL
  %
 • BITCOIN/TL
  322689,279
  % -1,75
 • BIST 100
  %

QNB Finansbank Ek Hesap Başvurusu

QNB Finansbank Ek Hesap Başvurusu

QNB Finansbank, müşterilerinin beklentilerini karşılamak için vermiş olduğu hizmetleri sürekli geliştirmektedir. Bunlardan birisi de ek hesap olup, müşterilerin beklentilerini fazlasıyla karşılamaktadır. QNB Finansbank ek hesap başvurusu ve ek hesapla ilgili merak edilen diğer hususlar, yazımız içerisinde yer almaktadır.

QNB Finansbank Ek Hesap Nedir?

Ek hesap, adından da anlaşılacağı gibi ekstra hesap/bakiye anlamına gelir. Vadesiz hesaba bağlı olan ek hesap, insanların paraları bittiğinde devreye girer. Böylelikle hesabınızda para var gibi kartınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Nakit ihtiyaçlarınız ve alışverişleriniz için geliştirilen ek hesap limiti, kullanıcıların kredi notları, gelir durumları ve kendi isteklerine göre belirlenmektedir. Bundan dolayı ek hesapta standart bir limit söz konusu değildir.

Ek hesabın işleyişi genel olarak bu şekildedir ve buradan bunun aslında mini bir kredi olduğu söylenebilir. Hesaba tanımlanan bu kredinin faiz oranı %2,25’tir. Aylık oran bu şekildedir, fakat QNB Finansbank günlük olarak uygulama yapmaktadır. Yani kullanmış olduğunuz 100 TL için 30 gün sonunda vergiler dahil 2,70 TL faiz ödemeniz gerekirken, eğer ödemenizi ek hesabı kullandıktan 10 gün sonra yaparsanız, bankaya ödeyeceğiniz faiz sadece 90 kuruş olacaktır. Bu durum, sizin daha düşük maliyetle ek hesabınızı kullanmanızı sağlar.

QNB Finansbank Ek Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank ek hesap açtırmak için başvuru yapabileceğiniz farklı noktalar vardır. Bu nokta da insanlara önemli bir kolaylık sağlandığı söylenebilir. Aşağıdaki adımlardan istenilen tercih edilerek başvuru yapabilirsiniz.

 • İnternet Bankacılığı: Sisteme giriş yaptıktan sonra “Hesap” ve “Ek Hesap Aç” adımlarını sırasıyla takip ederek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
 • Mobil Bankacılık: Mobil bankacılıktan başvuru yapabilmek için ise “Krediler ve Ek Hesap”, “Ek Hesap Aç” adımlarını takip etmeniz yeterlidir.
 • ATM
 • Banka şubesi
Benzer Yazımız  Burgan Bank Bireysel İhtiyaç Kredileri

Yukarıdaki adımları izleyerek başvuru yaptıktan sonra banka tarafından gerekli değerlendirmeler yapılacak ve size geri dönüş sağlanacaktır. Bu aşamadan sonra ise ister sistem üzerinden, isterseniz de şubeye giderek gerekli olan belgeleri onaylamanız gerekmektedir.

QNB Finansbank Ek Hesaptan Taksitli Kullanım

Ek hesaba ilişkin genel bilgiler yukarıda yer almaktadır. Bunun haricinde ise QNB Finansbank tarafından taksitli bir seçenek daha sunulmaktadır. İnsanlar, söz konusu seçenek sayesinde ödemeleri çok daha rahat şartlarda yapabilir. Bunun sadece hesap sahibinin isteğine bağlı olduğunun bilinmesi gerekiyor. İnternet şubesi ya da çağrı merkezinden taksitli ek hesap başvurusu yapabilirsiniz. Fakat gelir durumunuz ve kredi notunuza göre QNB Finansbank’ın teminat isteyebileceğini unutmayınız.

QNB Finansbank, kullanıcılarına 2-24 ay arasında taksit imkanı vermektedir. Fakat bunun için yapılan harcamanın 200 TL ile 10.000 TL arasında olması gerekmektedir. Daha düşük ya da yüksek harcamalarda bu imkanın kullanılması söz konusu değildir. Eğer taksitler zamanında ödenirse, banka tarafından ek bir faiz işletilmesi söz konusu olmayacaktır. Böylece çok uygun şartlarda mini bir kredi kullanma imkanına sahip olacaksınız.