Faydalı Bilgiler

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2020 (Yasal Takip-Avukatlık)

2020'de Sicili Bozuk olan Vatandaşlara kredi veren Bankaları sizler için listeledik Konumuzu detaylı inceleyiniz.

Daha evvel çekmiş olduğunuz bir kredi varsa ve ödememişseniz, kredi kartı almış ama ekstreleri aksatmışsanız bankalar kredi notunuzu düşürecektir. Kredi notunuzun düşmesi demek kredi sicilinizin de bozuk olması anlamına gelmektedir. Bankalar borçlarınızı kapatmanız için size 90 günlük süre verirler. Ancak bu süre içerisinde borcunuzu kapatmazsanız hakkınızda yasal takip başlayacaktır. Yasal takipte olanlara bankaların kredi verip vermediği pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Sizler için kara listede olanlara ve sicili bozuk olanlara sorunsuz kredi veren bankaları araştırdık.

Yasal Takipte Onlara Bankalar Kredi Verir mi

Banka ile uzaktan yakından ilişkisi olan herkesin Kredi Kayıt Bürosu‘nda kayıtlı bir kredi notu vardır. Şayet kredi kartı kullanıyorsanız, daha evvel kredi çekmişseniz ya da bankalarda mevduat hesaplarınız varsa, kredi notunuz da oluşmuş demektir. Bankalara ödenmemiş kredi ya da kredi kartı borcu olanlara bankalar borçlarını ödemeleri konusunda uyarıda bulunur. Bu süre zarfında şayet borçlarınızı kapatırsanız kredi notunuz da zamanla yükselecek ve daha sonra bankalardan da kredi alabileceksiniz. Hem de takibe girmemiş olacaksanız. Bankalar bu aşamada size 90 günlük süre verirler. 90 gün sonrasında artık muhatabınız banka olmaktan çıkmış olup, avukat olacaktır.

Dosyanız banka tarafından avukata teslim edilir. Avukat borcunuzu ödeyip ödemeyeceğiniz konusunda bilgi almak için sizinle irtibata geçer. Şayet avukata icra takibinin durdurulmasını ve borcunuzu en kısa sürede ödeyeceğinizi söylerseniz borç takibi en kısa sürede doldurulacaktır. Bu aşamada avukat sizden süre ister. Örneğin borcumu 1 hafta içinde kapatacağım derseniz 1 hafta süre verilir. Bu süre içerisinde borcunuzu ödemezseniz icra takibi yeniden başlar. Sizlere tavsiyemiz borçlarınız ile ilgili icra kararı çıkmadan evvel, bankalar sizi ilk uyardığında yapılandırma yoluna gitmeniz. Böylece bankalar bana kredi verir mi diye endişe etmenize de gerek kalmayacak.

Borç yapılandırması yapmak istediğinizde öncelikle bankaların faiz oranları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Daha sonra faiz oranı en uygun olan bankada borç yapılandırması yapabilir ve borçlarınızı yeniden taksitlendirebilirsiniz. Faiz oranlarına dikkat edilmesinin asıl sebebi, borcun daha az maliyetle kapatılmasının sağlanmasıdır. Eğer zamanında borç yapılandırması yoluna gitmezseniz bu durumda borçlarınıza gecikme faizi uygulanacak ve borçlarınız içinden çıkılmaz bir hal alacaktır. Bu sebeple hakkınızda icra takibi başlamadan evvel bankalara giderek borç yapılandırması yapmanız, iki, üç kat daha fazla borç ödemenizin önüne geçecektir.

Benzer Yazımız  Denizbank ATM'den Kartsız Para Çekme / Yatırma

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Çıkartılır

Kredi notunun düşmesinin temel sebebi ödenmemiş borçlar bulunmasıdır. Yapılandırma işlemi ile kredi notunun yükselmesi 5 yılı bulacaktır. Kredi sicili, bankalarda nasıl bir intiba bıraktığınız ile ilgilidir. Kredi başvurusu için banka şubelerine gittiğinizde, bankalar hakkınızda bir istihbarat başlatacaktır. Şayet ödenmemiş borçlarınız varsa banka tarafından başlatılan tahkikat sonucu olumsuz olacağından bankalar da size kredi vermek istemeyecektir. Bazı yöntemleri kullanarak bankalardan kredi almak mümkündür. Fakat farklı bir noktaya değinmek istiyorum.

İnternet üzerinde ve sosyal medya hesaplarında sicili bozuk olanlara kredi çıkartılır şeklinde ilanlar bulunmaktadır. Bankaların bile kredinin geri ödenmeyeceği endişesi ile müşterilerine kredi vermekten çekindiği bir zamanda şahıslar ya da farklı firmalar size neden para vermek istesin ki? Bazı özel firmalar bu tarz ilanlar ile müşteri çekmeye çalışsa da kötü niyetli kişilere karşı dikkatli olmak gerekiyor. Para bulmak için kullanılabilecek ve yasal olan pek çok yöntem varken illegal yollardan iş yapan ve bunu meslek haline getiren kişilerden uzak durmanızı tavsiye ediyorum. “Gelir elde etmek amacı ile borç para vermek Türk Ceza Kanunu’nda suç kabul edilmektedir.”

Ayrıca zaman zaman çıkarılan sicil affı kanunları ile borçların ödenmesi kolaylaştırılıyor ve vatandaşa sicilini temizleme imkanı tanınıyor. 2019 yılında henüz böyle bir durum söz konusu olmasa da bankalar tarafından vatandaşlarımızın borçlarının kapatılması amacı ile pek çok kredi kampanyası düzenlendi. Bu kampanyalardan yararlanarak borçlarınızı kapatabilirsiniz. Ayrıca senetle altın, bozdurma cep telefonu, senetle beyaz eşya, peşinatsız araba, faturalı hatta kredi gibi yöntemleri kullanarak da kısa süre içerisinde nakit bulabilirsiniz.

Sorunsuz Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk, kara listede olan ya da kredi skoru düşük olanlara da bankalar tarafından kredi veriliyor. Aşağıdaki yöntemleri kullanarak bu bankalardan kredi alabilirsiniz.

 • Kefil göstererek kredi almak mümkündür. Şayet kredi notunuz düşükse, banka sizden kefil talebinde bulunabilir. Kefilin genel olarak 6 aydır sigortalı olması, memur, kredi notu yüksek veya ticaret odasına kayıtlı kişiler olması talep edilmektedir. Kefil olacak olan şahsın evli olması halinde eş muvafakatı da aranmaktadır. Kefil, borçlunun borcunu ödemediği durumlarda borcun tahsil edileceği kişi anlamına gelmektedir. Kefil olurken de dikkatli olmalısınız.
 • Yüksek gelir beyanı ile de kredi çekmek mümkündür. Bankaların kredi verirken dikkat ettiği diğer husus da gelir durumudur. Şayet düzenli bir işte çalışıyorsanız ve ek gelir varsa, elde ettiğiniz tüm geliri bankalara belgeleyerek kredi almanız mümkündür.
 • Teminat gösterebilirsiniz. Bankalar normal şartlarda kredi notunuzun düşük ya da gelirinizin az olduğunu anlarsa sizden krediye karşılık teminat istenecektir. Sahibi olduğunuz konut, araç, arsa, tarla, işyeri, depo vb. mal varlıklarını bankalara teminat olarak sunabilirsiniz. Ayrıca bankaların başlattığı ipotekli ihtiyaç kredisi kampanyalarından da yararlanabilirsiniz. Bu mal varlıklarının sizin üzerinize olması, üzerinde ipotek olmaması ve satış kabiliyetinin olması gerekmektedir.
 • Borç yapılandırma yoluna gidin. Tüm bunlara rağmen bankalardan kredi alamıyorsanız borçlarınızı en kısa sürede yapılandırarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.
 • Ek geliriniz varsa bankalara sunarak kredi alabilirsiniz. Örneğin ev hanımları düzenli geliri olmayan kişiler. Ancak üzerlerine kayıtlı olan mal varlıkları varsa bu bir ev olabilir kiraya vererek düzenli gelir elde edebilirsiniz. Kira kontratını bankaya sunduğunuzda şayet evin kirasından elde ettiğiniz gelir kredi taksitlerini karşılamak için yeterli olacaksa bu durumda bankaların size kredi verme olasılığı var demektir.
 • İnternet üzerinden kredi başvurusu yapın. Bankaların internet şubeleri ya da mobil şubeleri üzerinden yapılacak olan kredi başvuruları sırasında herhangi bir belge talep edilmez. Bu sebeple kredinizin onaylanması daha kolay olacaktır.
 • Kredi notuna bakmayan bankalardan da kredi alabilirsiniz.
 • Kara listeden çıkmak için kullanabileceğiniz yöntemler ile ilgili bilgi edinin. Borçlarınızı yapılandırdıktan sonra bir kredi kartı alabilir ya da faturalarınıza otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Ayrıca küçük miktarlarda da olsa bir kredi çekebilir ve düzenli ödemeler ile kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Ancak kredi notunuzun yükselmesi 5 yılı bulacaktır.

Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

Yasal takipte olanlara kredi veren bankalar var mı, sizler için araştırdık.

Benzer Yazımız  Enpara Başkasının Hesabına ATM'den Para Yatırma

Vakıfbank (Yanındaki Güç Paketi)

2019 yılında bankalar tarafından kredi ve kredi kartı borçlularının borçlarını kapatması adına borç kapatma kredisi kampanyaları düzenlenmiştir. Düzenlenen bu kampanyalar ile bankalar müşterilerine uygun faiz oranları ile borç kapatma kredileri vermektedir. Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından başlatılan kampanya neticesinde kredi kartı borcu olanlara kredi veriliyor. ancak Vakıfbank kredi ve kredi kartı borçlarının kapatılması adına kredi vermektedir.

Vakıfbank takip borcu olanların da borçlarını kapatmaları adına kendilerine kredi imkanı sunmaktadır. Şayet herhangi bir bankaya kredi borcunuz varsa ve borcunuzu ödemediğinizden dolayı yasal takibe girerek avukatlık olduysanız bu Vakıfbank tarafından verilen kredilerden yararlanabilirsiniz.

Vakıfbank tarafından 100 bin TL’ye kadar takip borcu olanlara yönelik olarak aylık eşit taksitler halinde borçlarını kapatmaları adına faiz sıfırlama kampanyası düzenlenmiştir. Faizsiz bir şekilde borçlarınızı kapatabilirsiniz. Ancak bu imkandan yararlanmak için elinizi çabuk tutmanız gerekiyor. Son başvuru tarihi 30 Nisan 2019 olarak belirlenmiştir.

Aktifbank N Kolay Kredi

Adı üzerinde en kolay kredi alabileceğiniz bankalardan bir tanesi de Aktifbank’tır. Banka kredi notunuzu önemsemez. Aynı zamanda kefil ya da teminat vb. talep etmez. Banka şubelerine gitmeden de internet üzerinden başvuru yaparak kredinizi alabilirsiniz. Sözleşme onaylamak için dahi banka şubelerine gitmenize gerek yoktur. İhtiyacınız olan tutarı girerek, sözleşmeyi onaylayarak kredinizi alabiliyorsunuz. Kredi tutarı Aktifbank’ta bulunan vadesiz mevduat hesabınıza gönderiliyor. 60 aya varan vadeler ve yüzde 2,09 faiz oranı ile kredinizi çekebilirsiniz. https://www.nkolaykredi.com.tr adresi üzerinden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ayrıca;

 • CEPTETEB uygulaması TEB bankasının dijital şubesidir. Buradan başvuru yaparsanız sizden herhangi bir belge talep edilmez.
 • Enpara.com üzerinden yapacağınız kredi başvurularında da herhangi bir evrak talep edilmiyor.
 • İNG bank tarafından küçük miktarlarda da e-kredi veriliyor. İnternet üzerinden başvuru yapıldığından ötürü sizden yine herhangi bir evrak talep edilmiyor.
Benzer Yazımız  TEB EFT / Havale Ücretleri ve Saatleri

Borçlarınızı Kapatmak İçin Kredi Alın

Bu bankalar düşük ihtimallerde de olsa size kredi verecektir. Ancak kredi notunuzu yükseltmek için bankalar tarafından verilen borç kapatma, borç transfer kredilerinden yararlanabilirsiniz.

 • QNB Finansbank : %1,99 faiz oranı ile bireysel borçları kapatmak amacıyla kredi veriyor.
 • Ziraat Bankası : 24 aya varan vadelerde %1,10, 60 aya varan vadelerde ise %1,20 faiz oranı ile kredi veriyor.
 • Halkbank : Halkbank’ta Ziraat Bankası gibi kredi kartı borçlarının kapatılması amacı ile 60 aya varan vadeler ile borç kapatmak kredisi veriyor.
 • Şekerbank : Yüzde 2,32 faiz oranı ile borç tranfer kredisi veriyor.
 • Denizbank : Emeklilere özel imkanlar sunuyor. Şayet emekliyseniz ve farklı bir bankaya borcunuz varsa, maaş ve borç transfer işlemleri yaparak %1,65 faiz oranları ile kredi alabilirsiniz.
 • Akbank : %2,25 faiz oranı ile kredi alabileceğiniz bankalardan biri de Akbank’tır. Borç transfer kredisinin vadesi 12 aydır.

Bu bankalardan da kredi alarak borçlarınızı kapatabilirsiniz. Sizler için sicili bozuk olanlara kredi verebilecek olan bankaları kaleme aldık. Teminat, ipotek, kefil vb. yöntemleri ile bankalardan kredi almanız daha kolay olacaktır. Ancak bankalar bu yöntemleri kullandığınız halde kredi notunuzun düşük olduğu gerekçesi ile sizlere kredi vermek istemezlerse alternatif yöntemleri kullanarak finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün