• ALTIN (TL/GR)
  974,31
  % 0,49
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  1.590,00
  % 0,19
 • REŞAT ALTINI
  6.379,47
  % 0,73
 • %
 • /TL
  %
 • BITCOIN/TL
  323420,169
  % -0,61
 • BIST 100
  %

Sigortası Olmayana Kredi Veren Bankalar ve Şartlar

Sigortası Olmayana Kredi Veren Bankalar ve Şartlar

Kredi kullanmak için bankalardan herhangi birisine başvurduğunuz zaman ilk olarak ne iş yaptığınız ve geliriniz sorulur. Bankalar için SGK kaydı, yani kişilerin sigortalı olması, düzeni bir iş ve gelir anlamına gelir. Bundan dolayı kredi kullanmak isteyenlerin sigortalarının olması zorunluluktur denilse yanlış olmaz. Peki, sigortası olmayana kredi veren bankalar var mı? Bu bankaların istedikleri şartlar neler? İsteyen herkes buralardan kredi çekebilir? Bütün bu soruların cevapları için yazımızın devamını okumaya devam ediniz.

Sigortası Olmayana Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankaların faaliyetlerinin temelinde kar etmek olduğu bilinmektedir. Söz konusu karın çok önemli bir bölümü de krediler üzerinden alınan faizlerle elde edilmektedir. Bundan dolayı bankalar, verdikleri kredilerin taksitlerinin sorunsuz olarak ödeneceğinden emin olmak ister. Bunun için ise insanların ödeme gücünü anlamak için işlerini ve gelirlerini sorar. Eğer işiniz varsa sigortanız da vardır. İşiniz yoksa sigortanız da olmayacağı için bankaların kredi taleplerinizi büyük oranda reddedeceğini bilmeniz gerekir. Fakat bunun istisnaları da yok değildir.

Sigortası olmayan kredi veren bankalar, gelir belgesiz kredi seçeneğiyle dikkat çekmektedir. Bunlar aynı zamanda kolay kredi veren bankalar olarak da bilinir. Bu krediler için genellikle SMS ya da online olarak başvurulması yeterlidir. Şubeye kadar gidilmesine çoğu zaman gerek olmaz. Bu bankalar ve verdikleri kredilerin üst limitleri şu şekildedir:

 • CEPTETEB: 30.000 TL
 • Enpara.com: 30.000 TL
 • Odeabank: 35.000 TL
 • N Kolay Kredi: 30.000 TL

Söz konusu seçenekler için bankaların gerekli görmesi halinde belge isteyeceğinin de unutulmaması gerekir. Bu aşamadan sonra bu bankaların gerekli olan değerlendirmeyi nasıl yaptığı insanlar tarafından merak edilmektedir. Değerlendirmeler, sistemler üzerinde yer alan bilgilere göre yapılmaktadır. Bunlar ise şu şekildedir:

Benzer Yazımız  Garanti Bankası Bireysel İhtiyaç Kredileri

Kredi Notu: Bilindiği gibi yapılan bütün finansal işlemlerin değerlendirilmesi sonucunda kişilerin findeks adı verilen kredi notları şekillenmektedir. Yapılan değerlendirmede, söz konusu notlar derinlemesine inceleniyor ve geçmişteki işlemler kontrol ediliyor. Eğer bu noktada herhangi bir sorun olmaz ve notunuz da yüksek olarak kabul edilen seviyede ise başvurunuz kabul ediliyor.

E-Devlet: İnternet teknolojisinin geldiği nokta sebebiyle her türlü bilgi e-devlet üzerinde yer almaktadır. Bankalar da başvuru yaptığınızda buradan SGK verilerine erişmektedir. Sizden her ne kadar gelir belgesi istenmese de buradan gerekli kontroller yapılır.

Sistem üzerinden yapılan incelemeler son derece hızlı gerçekleştirilmekte ve başvuru sonucunuz size genellikle aynı gün bildirilmektedir. Eğer gereken şartları sağlıyorsanız, sigortalı olmadan da kredi kullanabilirsiniz.

Sigortalı Olmadan Kredi Kullanmanın Diğer Yöntemleri

Sigortanız yoksa kredi kullanmak için farklı seçeneklere sahip olduğunuzu da bilmeniz gerekiyor. Söz konusu seçeneklerin temelinde, farklı noktadan elde ettiğiniz gelirlerdir. Sigortanız yoktur, fakat gayrimenkuller üzerinden ciddi bir geliriniz vardır. Bunun dışındaki farklı gelirlerinizi de bankalara resmi olarak gösterir ve ispat ederseniz, kredi kullanmanız kolay olacaktır. Bu durumda, ülkedeki bütün bankalardan kredi kullanabilirsiniz.