• ALTIN (TL/GR)
  969,38
  % -2,27
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  1.580,00
  % -3,81
 • REŞAT ALTINI
  6.340,47
  % -3,26
 • %
 • /TL
  %
 • BITCOIN/TL
  343108,318
  % -2,31
 • BIST 100
  %

SOL NASIL ROKETLE’Dİ ?

SOL NASIL ROKETLE’Dİ ?

Tüccarlar, Solana’nın Ağustos ayında yayına girecek gizemli bir özellik olan “ateşleme” ile toplumu kızdırmasının ardından SOL/USD tekliflerini daha da yükseltti.

Solana (SOL) fiyatları Ağustos ayında yükseldi. 30 alıcılar, bu hafta içinde önemli ama gizemli bir özellik lansmanı gibi görünen şey hakkında spekülasyon yaptılar.

SOL / USD döviz kuru, %9.35 gün içi rallinin ardından 103.06 $ ‘ lık yeni bir rekor seviyeye yükseldi. Yukarı yönlü hareket, Solana ‘ nın resmi medya organlarında “Ateşlemeyi” devreye sokmasından günler  sonra öğrenildi. Bununla birlikte, ekip araç hakkında çok az ayrıntı verdi, ancak topluluğun SOL belirteçlerini yakmakla ilgili olacağını tahmin etmesini istedi.

Spekülasyon, Solana‘nın mor alevli bir çakmağa sahip olan Ateşleme teaser videosu nedeniyle büyük ölçüde ortaya çıktı.

Ateşleme, SOL belirteci yakma olayı olmayabilir

Halka açık bir blockchain olarak Solana, iki ana göreve yardım etmek için Sol’a güveniyor: Staking ve işlem ücreti. Protokol, SOL arzını 500.000.000 SOL ihracına karşı sınırlı tutmak için topladığı işlem ücretlerinin bir kısmını yakar.

Ancak Solana, SOL ihraç oranının en yüksek değerden başladıktan sonra periyodik olarak azaldığı “enflasyonist olmayan enflasyon çizelgesi” ne dayanarak yeni belirteçler de yaratıyor. Bu arada Solana, arzın nihayetinde “önceden belirlenmiş uzun vadeli enflasyon oranıyla istikrara kavuşacağını” iddia ediyor.”

Ancak Ateşleme bir belirteç yakma olayıysa, Solana‘nın resmi web sitesinde özel bir açılış sayfasını hak etmemelidir. Bu, öncelikle Protokolün Solana ekibinden özel teaserlar görmeyen daha önceki SOL yakma olaylarından kaynaklanıyor.

Ayrıca, Kontak teaser okur gibi bir yazı geliyor, “başarının sınırı yok. Ne başlatacaksın,” Ağustos ayında bir dönemle.t 31-Ekim. 8.bunun, merkezi olmayan uygulama geliştiricileri veya fungible olmayan belirteçler (NFT) yaratıcıları için daha fazla bir olay ve daha az belirteç yakma bölümü olabileceğinin altını çizdi.

Benzer Yazımız  Borsa İstanbul Kan Kaybediyor

Ancak genel olarak, tüccarlar SOL tekliflerini daha yüksek tutmak için bir katalizör olarak Ateşlemeyi bulmuş görünüyorlar. Geçen hafta Cuma günü gerçekleşen açıklamanın yapıldığı gün, SOL / USD döviz kuru %17,62 arttı. Ertesi gün, parite %9.2 daha yükseldi.

Bununla birlikte, ralli Pazar günü 100 $ ‘ a ulaşmadan hemen önce yavaşladı ve %1.5’in üzerine düştü. Ancak, Bitcoin (BTC) ve eter (ETH) dahil olmak üzere en iyi dijital varlıkların düştüğü 100 $ ‘ I talep ederek yeni haftaya doğru yükselişe devametti.

Aşırı değerlenme riskleri devam ediyor

Solana fiyatları, 20 Temmuz’da Bitcoin’in 30.000 doların altına inmesinin ardından genel bir kripto toparlanmasının ardından toparlanmaya başladı. Daha sonra sol / USD, dijital varlık yöneticisi Osprey Fund’un kurumsal yatırımcılar için solana’ya özel bir fon başlatma kararı da dahil olmak üzere iyimser temeller telaşında ek bir yükseliş ivmesi yakaladı.

Geçtiğimiz hafta, gerçek zamanlı veri besleyici Pyth ağı, solucan deliği olarak adlandırılan zincirler arası iletişim aracı aracılığıyla Solana‘nın hissesini kanıtlayan blok zincirinde yayına girdiğini duyurdu.

Ve bundan önce Solana, dejenere maymunların piyasaya sürülmesiyle Ağustos ayı ortasında NFT sektöründe de başarılı bir şekilde ilerledi-proje sadece sekiz dakikada 10.000 komik maymun resmini sattı ve 96.000 SOL hacimde (o zamanlar 5.9 milyon doların üzerinde) komisyon aldı.

Öte yandan, Solana‘nın 20 temmuz’daki 21.96 $ ‘ lık düşük seviyesinden %369’luk fiyat patlaması, mevcut göreceli güç Endeksi okumasına (81’e yakın) göre SOL’U aşırı derecede aşırı değer kazandı. Bu, önümüzdeki oturumlarda kısa vadeli bir düzeltme anlamına geliyordu.

kaynak:cointelegraph.com