• ALTIN (TL/GR)
  969,38
  % -2,27
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  1.580,00
  % -3,81
 • REŞAT ALTINI
  6.340,47
  % -3,26
 • %
 • /TL
  %
 • BITCOIN/TL
  343124,184
  % -2,27
 • BIST 100
  %

Standard Chartered, Çin fintech ile blockchain ticaret platformu

Standard Chartered, Çin fintech ile blockchain ticaret platformu

Yeni blockchain destekli platformu işleten ortak girişimin Merkezi Singapur’da olacak ve SC Ventures’ın CEO’su Amelia Ng tarafından yönetilecek.

İngiltere merkezli çok uluslu bankacılık firması Standard Chartered (StanChart), Çinli tedarik zinciri finansmanı teknolojisi sağlayıcısı Linklogis ile ortak girişim yoluyla blockchain destekli bir ticaret finansmanı platformu başlattı.

Olea olarak adlandırılan Platform, Ağustos ayında yayınlanan Kore Herald’ın bir raporuna göre, “tedarik zinciri finansmanı gerektiren işletmelerle alternatif bir varlık sınıfında fırsatlar arayan” kurumsal yatırımcıların ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyecek. 30.

Platformu işleten ortak girişimin Merkezi Stanchart’ın SC Ventures’tan Amelia Ng’nin CEO’su olarak liderlik edeceği Singapur’da olacak. Linklogis’in Başkan Yardımcısı ve baş risk sorumlusu Letitiat Chau, CEO Yardımcısı olarak göreve başlıyacak.

StanChart, iki kuruluşun tedarik zinciri finansmanı ekosistemi için ortaklaşa araştırma ve çözümler geliştirmek üzere bir mutabakat zaptı imzalamasından bir yıl sonra 2020 yılında Linklogis’in ilk küresel banka yatırımcısı oldu. Banka daha önce Antchain tabanlı küresel ticaret platformu Trusple’ın StanChart, Citi, DBS Bank, Deutsche Bank ve diğerleri tarafından kullanıldığı Alipay sahibi Ant Group’u da içeren Çin merkezli fintech liderleriyle çalıştı.

Olea’nın Stanchart’ın küresel dijital ticaret finansmanındaki profilini yükseltmesine yardımcı olması bekleniyor ve blockchain altyapısını uygulama seçimi bankanın teknolojiyle devam eden etkileşimini sürdürüyor. Özellikle ticaret finansmanı için blockchain‘i kullanan diğer çok uluslu bankalar arasında, ortak platformu 2020’in ikinci çeyreğinde Singapur’da ticari lansman için hazırlanan HSBC, BNP Paribas ve Citi yer alıyor.

StanChart, daha önce 2018’de Hong Kong’da başlatılan eTrade Connect blockchain ticaret finansmanı platformu aracılığıyla aynı bankaların çoğuyla ticaret finansmanı için blockchain kullanımı konusunda işbirliği yaptı.

Aynı yıl, dijital ticaret finansmanı platformu biziz.HSBC, Rabobank, Santander, Société Générale, UniCredit, Deutsche Bankve diğerlerini kurucu bankalar olarak Sayan trade, ilk canlı operasyonlarını tamamlamak için Hyperledger Fabric destekli IBM blockchain ile işbirliği yaptı.

Benzer Yazımız  Bittrex Global CEO'su, Dubai'nin Kripto Pazarına Yoğunlaşmasını Belirtti

KAYNAK:cointelegraph.com