• ALTIN (TL/GR)
  969,38
  % -2,27
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  1.580,00
  % -3,81
 • REŞAT ALTINI
  6.340,47
  % -3,26
 • %
 • /TL
  %
 • BITCOIN/TL
  342177,130
  % -2,48
 • BIST 100
  %

TEB Ek Hesap Başvurusu

TEB Ek Hesap Başvurusu

Türkiye’nin en büyük bankalarından birisi olan Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), müşterilerinin acil ihtiyaçlarını farklı hizmetlerle karşılamaktadır. Özellikle online kredi seçenekleri ile bu noktada ciddi çözümler oluşturduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Fakat bunun haricinde ek hesap seçeneğinin çok daha hızlı çözüm oluşturduğu bilinmektedir. TEB ek hesap başvurusu nasıl yapılır ve ek hesap özellikleri nedir sorularının cevapları bundan dolayı çok önemlidir. Yazımızın devamında bu soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

TEB Ek Hesap Nedir?

Ek hesap hizmeti, ülkemizde faaliyet gösteren bankaların çoğunda vardır. Bu hizmete kredili mevduat hesabı da denilmektedir. TEB tarafından verilen söz konusu hizmet sayesinde insanlar, vadesiz hesaplarında para bittiğinde herhangi bir talimat vermeden, başvuru yapmadan kendileri için daha önceden belirlenen limite kadar harcama yapabilir. Söz konusu durum sayesinde vadesiz hesapta para olmadığında havale, EFT, fatura ödemesi, para çekme ve benzer işlemler yapılabilir.

Bu hizmet karşılığında ise müşterilerin aylık %2,25 faiz ve buna bağlı vergileri ödemesi gerekiyor. Faiz oranının diğer kredilerden çok farklı olmaması ve hızlı bir şekilde insanların ihtiyaçlarına cevap vermesi düşünüldüğünde, ek hesabın önemli bir rolü yerine getirdiği söylenebilir.

İnsanlar, ek hesap başvurusu yaptığında kendileri için bir limit belirlenir ve bu limit direkt olarak vadesiz hesaba tanımlanır. Buradan yapılan harcamaların ödemesi yine vadesiz hesap üzerinden yapılır. Bundan dolayı insanların ödeme yapmak için banka şubesine ya da ATM’lere kadar gitmesine gerek yoktur.

Faiz ile ilgili bilinmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunların başında faizin günlük olarak işlemesi gelir. Yani ek hesabınızı kullandıktan 3 gün sonra ödeme yaparsanız, ödeyeceğiniz faiz miktarı düşer. 200 TL para ek hesap üzerinden kullanıldıktan 2 gün sonra ödeme yapıldığında banka, vergiler dahil 36 kuruş faiz talep etmektedir. Kullanılan miktar ve süreye bağlı olarak söz konusu miktar artmaktadır.

Benzer Yazımız  Öğrenciye Kredi Veren Bankalar ve Şartlar

TEB Ek Hesap Nasıl Açılır?

TEB ek hesap başvurusu yapmak için insanların öncelikle gerekli belgeleri hazırlaması gerekiyor. Bu noktada istenen belgeleri toplamanın çok zor olmadığı söylenebilir. Ayrıca maaş müşterilerinden ekstra belge talep edilmemektedir. İstenen belgeler:

 • Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi
 • Gelir belgesi (Vergi levhası, bilanço bilgileri, maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü vs.)

Bunlar hazırlandıktan sonra müşteri hizmetleri (0850 200 0 666) veya banka şubelerinden başvuru yapılabilir.