• ALTIN (TL/GR)
  969,38
  % -2,27
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  1.580,00
  % -3,81
 • REŞAT ALTINI
  6.340,47
  % -3,26
 • %
 • /TL
  %
 • BITCOIN/TL
  342222,550
  % -2,33
 • BIST 100
  %

Telefon İle Kredi Veren Bankalar

Telefon İle Kredi Veren Bankalar

İnternet teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, bankalar müşterilerine yönelik bilgileri online ortamda depolamaya başladı. Bu durum, farklı hizmetlerin çok daha kolay ve hızlı alınmasına neden olmuştur. Artık kredi başvurusu için banka şubelerine kadar gitmeye gerek yok. Telefonunuzdan SMS atarak başvuru yapabilirsiniz. Telefon ile kredi veren bankalar hangileridir? Bu bankalara başvuru nasıl yapılır? Bunların cevapları ve diğer detaylar yazımızın devamında.

Telefon İle Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Telefon ile kredi veren bankalar hakkında detaylı bilgi vermeden önce, değinilmesi gereken bazı hususlar vardır. Şubeye gitmeden, SMS ile yapılan başvuruların tamamının kabul edilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Yukarıda da belirtildiği gibi insanların yaptıkları başvurular, detaylı olarak sistem üzerinden kontrol edilmektedir. Kontrol için öncelikle kredi notu dikkate alınıyor. Daha sonra ise sistemdeki diğer bilgilere bakılıyor. Dolayısıyla gerekli şartları sağlamayan insanların başvurularının kabul edilmesi söz konusu dahi değildir.

Bu bilgilerden sonra telefon ile kredi veren bankalar hakkında bilgi verebiliriz. Söz konusu bankalar şunlardır:

 • Garanti Bankası
 • Denizbank
 • QNB Finansbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • Akbank
 • Halkbank

Banklara başvuruların nasıl yapılacağı ve kredilere dair detaylar ise şu şekildedir:

Garanti Bankası

Garanti Bankası tarafından verilen ihtiyaç kredisine başvurmak için “T.C. kimlik numarası boşluk kredi miktarı boşluk vade boşluk aylık gelir” yazarak 3390’a göndermeniz yeterlidir. Ayrıca Alo Garanti hattı (444 0 335) üzerinden de benzer şekilde başvuru yapabilirsiniz.

Banka tarafından verilen kredinin miktarı, gelirinize göre değişmektedir. 1.000 TL ile 100.000 TL arasında kredi kullanılması mümkündür, fakat telefonla yapılan başvurularda genellikle düşük tutarlar onaylanmaktadır. Kredinin vadesi 60 aya kadar iken, faiz oranı ise %2,14’tür.

Benzer Yazımız  Taşıt Kredisi Nedir?

Denizbank

Denizbank “Cebimde Kredi” başvurusu için “KREDİM boşluk TCKN” yazdıktan sonra 3280’e SMS göndermeniz yeterlidir. Yaptığınız başvurunun cevabı ortalama 5 dakika içinde yine SMS olarak tarafınıza bildirilecektir. Eğer gelen cevap olumlu ise gelen SMS’te ne kadarlık bir limitiniz olduğu da belirtilecektir. Bu aşamadan sonra nüfus cüzdanınızla birlikte en yakın şubeye gitmeniz gerekiyor.

Denizbank tarafından verilen bu kredinin üst limiti 55.000 TL’dir. Başvuru için evrak ya da kefil talep edilmiyor. Kredi 60 aya kadar vadeyle kullanılabilmektedir. Faiz oranı ise %2,99’tur. Ayrıca kredi tahsis ücreti direkt olarak çekilen tutardan tahsil edilmektedir.

QNB Finansbank

Buradan kredi çekmek için T.C. kimlik numaranızı 5030’a SMS ile göndermeniz yeterlidir. Gerekli değerlendirmeler yapıldıktan sonra sonuç tarafınıza yine SMS ile bildirilecektir. Ayrıntılı bilgi vermek için müşteri hizmetleri tarafından aranmanız da söz konusu olabilir.

Telefonla başvuru yaptığınızda en fazla 35.000 TL talep edebilirsiniz. Bunun üzerindeki taleplerinizin bu yol ile yapılmayacağını bilmeniz gerekiyor (şubeye gitmeniz gerekir). QNB Finansbank, 3-36 ay arasında vade seçeneğin sunmaktadır. Kredinin faizi ise %1,99’tur. Faiz oranının müşterilere göre değişeceğinin bilinmesi gerekiyor.

Yapı Kredi Bankası

Yeni nesil bankacılığı her alanda uygulamaya çalışan Yapı Kredi, müşterilerine kredi başvuruları konusunda ciddi bir kolaylık sağlamaktadır. Buradan kredi almak isterseniz, “Kredi Türü (konut ya da Bireysel) (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelirinizi” mesaj olarak yazdıktan sonra 4411’e göndermeniz yeterlidir. Buradan da anlaşılacağı üzere bütün kredi türleri için SMS ile başvuru yapılabilir.

Akbank

Akbank tarafından müşterilere sunulan SMS kredinin başvurusu adından da anlaşılacağı üzere SMS ile yapılmaktadır. Bunun için telefonun mesaj bölümüne “Kredi (boşluk) T.C. kimlik numarası” yazıldıktan sonra 4425’e gönderilmelidir. (Eğer GSM operatörünüz Avea ya da Vodafone ise mesajı 0532 750 25 25’e göndermeniz gerekiyor)

Benzer Yazımız  Fibabank Müşteri Hizmetleri 0850 222 77 77

Yukarıda bahsedilen başvuru sadece ihtiyaç kredileri için yapılmaktadır. Bu şekilde başvuru yapılarak kullanılacak kredinin üst limiti 20.000 TL’dir. Vade 36 ay iken, faiz ise %2,47 olarak belirlenmiştir. Faiz, müşterilerin kredi notlarına ve kredinin sigortalı olup olmamasına bağlı olarak değişmektedir. Sigortalı kredi seçeneğinin faiz oranı %2,34 olarak belirlenmiştir.

Halk Bankası

Halk Bankası tarafından verilen “Hızlı Kredi” başvurusu telefonla yapılabilmektedir. Bunun için “KREDI, TC Kimlik No, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Tutar” yazarak, 3452’ye mesaj atmanız gerekiyor. Bunun haricince Halkbank Dialog üzerinden de benzer şekilde başvuru yapabilirsiniz.

Halk Bankası tarafından verilen bu kredinin üst limiti 15.000 TL’dir ve vadesi 60 aya kadar tercih edilebilir. Kredi için uygulanan faiz oranı ise %1,79 olarak belirlenmiştir. Krediden %0,5 oranında tahsis ücreti tahsil edilmekte ve geriye kalan tutar hesabınıza geçirilmektedir.

Telefon ile Kredi Veren Diğer Bankalar

Bunların haricinde farklı bankaların da benzer hizmetleri vardır. Söz konusu bankalar için de başvurular benzer şekilde yapılmaktadır. Fakat burada dikkat edilmesi ve bilinmesi gereken, bankaların politikalarındaki bir takım değişimlere bağlı olarak, başvuru şekillerinin de değişebileceğidir.