• ALTIN (TL/GR)
  974,31
  % 0,49
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  1.590,00
  % 0,19
 • REŞAT ALTINI
  6.379,47
  % 0,73
 • %
 • /TL
  %
 • BITCOIN/TL
  323256,319
  % -0,50
 • BIST 100
  %

Vakıf Katılım Bireysel İhtiyaç Kredileri

Vakıf Katılım Bireysel İhtiyaç Kredileri

Kamunun ikinci katılım bankası olan Vakıf Katılım, 2015 yılından itibaren faaliyetlerine başlamıştır. Bu tarihten sonra verdiği İslami usullere uygun hizmeti ile müşteri kitlesini sürekli büyütmüştür. Vakıf katılım, müşterilerine direkt olarak kredi vermezken, bunun yerine finansman desteği sağlamaktadır. Böylece insanlar, günlük yaşan içindeki farklı ihtiyaçlarını karşılamış olmaktadır. Bu yazımızda Vakıf Katılım bireysel ihtiyaç kredileri ile ilgili ayrıntılı bilgi vereceğiz.

Vakıf Katılım Bireysel İhtiyaç Kredileri Şartları

Vakıf Katılım tarafından verilen bireysel ihtiyaç kredileri, diğer bankalarda olduğu gibi nakit olarak verilmemektedir. Bunun yerine alınacak hizmet ya da mal için ödeme yapılmakta ve yapılan ödemeye de kar payı eklenmektedir. Diğer bankalardaki sisteme oldukça benzeyen finansman desteği, insanların ihtiyaçlarına etkili olarak cevap vermektedir.

Banka tarafından sağlanan tüketici finansmanı, farklı alanlarda kullanılabilir. Sağlık, eğitim, bayram, tatil ve benzer ihtiyaçlar için finansman desteği talep edilebilir. Vakıf Katılım, müşterilerine %2,25 kar oranı ile finansman verirken, vade ise 36 aya kadar olmaktadır. Müşteriler, kendi durumlarına göre vadeyi istedikleri gibi tercih edebilir. Bununla birlikte banka tarafından kişilerin kredi notlarına bağlı olarak kar oranında bazı değişiklikler yapılması söz konusu olabilir.

Finansman desteği için müşterilerden verilen desteğin %0,5’i kadar tahsis ücreti alınmaktadır. Bu ücret, vergiler hariç 10.000 TL’lik destek için 50 TL yapmaktadır. Ayrıca vade sonuna kadar hayat sigortası istenmesi de söz konusudur.

Vakıf Katılım, tüketici finansmanının dışında işyeri ve arsa finansmanı da sağlamaktadır. Bunların faiz oranları %2,05, vade ise 60 aya kadar tercih edilebilmektedir. Fakat bu seçeneklerdeki tahsis ücretinin oranı %2,25 olarak belirlenmiştir. Yani 10.000 TL’lik bir finansman desteğinde 225 TL, 100.000 TL’lik bir finansmanda ise 2.250 TL ücret alınmaktadır.

Benzer Yazımız  Garanti Bankası Bireysel İhtiyaç Kredileri

Vakıf Katılım Bireysel İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıf Katılım’dan finansman desteği almaya karar verdiyseniz, başvuru için gerekli belgeleri hazırladıktan sonra bankanın herhangi bir şubesine başvuru yapabilirsiniz. İslami usullere uygun olma durumundan dolayı, müşterilerinin işlemin sonunda mutlaka şubeye gitmesi gerekiyor. Bundan dolayı diğer yöntemler yerine bunun tercih edilmesi, zaman kazandıracaktır.

Vakıf Katılım Bireysel İhtiyaç Kredisi İçin İstenen Belgeler

Vakıf Katılım tarafından istenen belgeler şunlardır:

 • Nüfus cüzdanı
 • Alınan hizmet ya da mala ilişkin proforma fatura
 • Gelir belgesi (SGK hizmet dökümü, maaş bordrosu)
 • Adres teyit eden belge (İkametgah ya da son 3 ay içinde gelen elektrik, doğalgaz, su ve telefon faturalarından birisi)