• ALTIN (TL/GR)
  974,31
  % 0,49
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  1.590,00
  % 0,19
 • REŞAT ALTINI
  6.379,47
  % 0,73
 • %
 • /TL
  %
 • BITCOIN/TL
  323784,430
  % -0,02
 • BIST 100
  %

Vakıfbank Ek Hesap Başvurusu

Vakıfbank Ek Hesap Başvurusu

Vakıfbank, ülkemizdeki en köklü bankalardan birisi olup, uzun süredir hizmet vermektedir. Bu hizmetlerinde müşteri memnuniyetini üst seviyede tutan banka, insanların beklentilerini farklı hizmetleri ile etkin olarak karşılar. Vakıfbank ek hesap ya da diğer adıyla kredili bankomat hizmetleri de bu hizmetlerden birisidir. Vakıfbank ek hesap başvurusu ve merak edilen diğer detaylar, yazımızın içerisinde yer almaktadır.

Vakıfbank Ek Hesap (Kredili Bankomat) Nedir?

Ek hesap, bankaları yoğun olarak kullanan insanların yakından tanıdığı bir hizmettir. Vakıfbank tarafından verilen söz konusu hizmet, vadesiz hesaba bağlı olarak çalışır. Vadesiz hesaptaki para bittiğinde devreye girer ve daha önce tanımlanan limite göre kullanıcısına kredi imkanı sağlar. Bu sayede insanlar faturalarını ödemeye devam edebildikleri gibi diğer harcamalarını da buradan yapabilirler. Bunun dışında havale, EFT ve benzer bankacılık işlemleri de yapılabilir.

Vadesiz hesaptaki para bittiği anda devreye giren söz konusu hesaba %2,25 oranında faiz uygulanır. Bu faiz oranı aylıktır. Fakat kullanıcılar ek hesaptan para kullandıktan sonra otomatik olarak devreye girer ve günlük işler. Yani ne kadar erken ödeme yapılırsa maliyet o kadar düşmüş olur. Örnek vermek gerekirse ek hesaptan kullanılan 100 TL:

 • Eğer 1 gün sonra ödenirse vergiler dahil ödenmesi gereken ücret 100,09 TL’dir.
 • Eğer 30 gün (1 ay) sonra ödenirse vergiler dahil ödenmesi gereken ücret 102,70 TL’dir.

Yukarıdaki örneklerden de görüleceği üzere kullanım zamanı ile ödeme arasındaki gün sayısına göre maliyetler değişmektedir. Bu durumun insanlar için önemli bir avantaj olduğu söylenebilir.

Kullanılan ek hesabın ödemesi yine vadesiz hesap üzerinden yapılır. Vadesiz hesaba para yatırıldığı zaman buradan otomatik olarak ek hesap ödemesi tahsil edilir. Vakıfbank kredili bankomat hizmetinde, kullanıcıları maddi olarak rahatlatacak bir özellik daha bulunuyor. Kullanıcılar sadece faiz tutarını ödemek suretiyle krediyi kullanmaya devam edebilir. Anaparayı ise istedikleri zaman kapatabilirler.

Benzer Yazımız  Vakıf Katılım Bireysel İhtiyaç Kredileri

Vakıfbank Ek Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank ek hesap başvurusu için izlenecek farklı yollar vardır. Bunlardan istenilenler tercih edilebilir. Vakıfbank şubeleri, ATM’leri, internet bankacılığı ve SMS gibi yöntemler ile başvuru yapılabilir.

İnternet Bankacılığı: İnternet bankacılığı olan kişiler, sisteme giriş yaptıktan sonra ekranın hemen sol kısmında bulunan “Başvurular” bölümüne giriş yaptıktan sonra “Kredili Bankomat Başvurusu” olan kısmı eksik olarak doldurarak başvuru yapabilirler.

SMS: SMS ile başvuru yapmak için “KMH boşluk TC Kimlik No. boşluk Talep edilen KMH Limiti” yazılarak 5724’e mesaj atılmalıdır. (Örnek SMS: KMH 12345678901 2500)

ATM: Kartınızla ATM’ye giriş yaptıktan sonra sırasıyla “Diğer İşlemler”, “Başvuru” ve “Kredili Bankomat (KMH) Talebi” bölümlerine geçiş yaparak başvuru yapılabilir.

Yukarıdaki yöntemlerden birisini kullanarak ek hesap başvurusu yaptıktan sonra Vakıfbank tarafından size mail olarak sözleşme ve diğer evraklar gönderilecektir. Eğer evrakları basılı olarak almak isterseniz, en yakın banka şubesine gitmeniz gerekiyor.

Taksitli Ek Hesap (Kredili Bankomat) Kullanımı

Vakıfbank, ek hesap kullanıcılarına taksit imkanı da vermektedir. Söz konusu imkan sayesinde ek hesabınızdan yaptığınız harcamaları ve nakit çekimlerini 12 aya varan vade seçeneklerinden birisini tercih ederek taksitler halinde ödeyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek işlem, ek hesaptan harcama yaptıktan sonra (internet bankacılığı, ATM, mobil bankacılık, POS, çağrı merkezi ve şube) banka tarafından gönderilen SMS’e olumlu yanıt vermek olacaktır. Böylece harcamanız banka tarafından belirlenen sayı kadar eşit taksitlere bölünmüş olacaktır. Ayrıca başlangıçta SMS’e olumlu cevap vermeseniz dahi daha sonradan müşteri hizmetleri üzerinden yaptığınız harcamayı taksitlendirebilirsiniz.

Eğer bütün işlemlerinizin taksitlendirilmesini isterseniz, yukarıdaki başvuru yöntemlerinden taksitli olan seçeneği tercih etmeniz gerekiyor.